Matylda Kowal mistrzynią Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami

Matylda Kowal po raz drugi wywalczyła tytuł mistrzyni Polski na 3000 m z przeszkodami. Krzysztof Kapica
Zawodniczka Resovii Matylda Kowal obroniła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami podczas zawodów w Lublinie.

Bieg miał bardzo ciekawy przebieg. Na trzy okrążenia przed końcem zaatakowała, najbardziej utytułowana na tym dystansie, Katarzyna Kowalska, ale nie wytrzymała narzuconego sobie tempa do końca. Prześcignęły ją kolejno Alicja Konieczek i Matylda Kowal. Na finiszu to jednak rzeszowianka okazała się lepsza doganiając rywalkę na ostatnich metrach.

Zawodniczka Resovii osiągnęła czas 9:53.18 i tylko o niespełna jedną dziesiątą sekundy wyprzedziła Konieczną. Kowalska na metę przybiegła blisko 20 sekund później.

Wśród panów na tym dystansie ósmy był Patryk Marszałek (Resovia).

To drugi złoty medal Mistrzostw Polski na 3000 metrów z przeszkodami dla Matyldy Kowal i drugi w Lublinie dla Podkarpacia. Kilka godzin wcześniej Paulina Buziak ze Stali Mielec zwyciężyła w chodzie na 5000 m wyprzedzając drugą na mecie Katarzynę Ździebło – również ze Stali. Czwarta była Kinga Majchrowicz z Resovii.

W eliminacjach biegu na 100 metrów pań startowała Emilia Dąbek z Victorii Stalowa Wola (12,21 s) zajmując 6. miejsce, wygrała faworytka Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice, 11.36).

Na 1500 metrów Szymon Żywko (Victoria SW, 3:51.07) był siódmy, a Szymon Zięba (Tiki-Taka Kolbuszowa, 3:52,28) dziesiąty. Wygrał Adam Kszczot (RKS Łódź, 3:46.24)

W sobotę drugi dzień rywalizacji również z udziałem lekkoatletów z Podkarpacia.