MDMP nie dla juniorów Marmy-Hadykówki Rzeszów

Marek Bluj
Żużlowcy Marmy-Hadykówki Rzeszów pożegnali się wczoraj w Gnieźnie z marzeniami o awansie do finału młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski. Zresztą nikt na nich nie stawiał...

W rozegranym na torze Startu turnieju półfinałowym rzeszowski zespół wspólnie z Włókniarzem Częstochowa został sklasyfikowany na miejscach 6-7, a więc na samym końcu stawki. Pechowo jeździł Dawid Lampart. "Lampcio" wygrał wprawdzie dwa pierwsze wyścigi, ale w kolejnych nie zdobył żadnego punktu. Najpierw został wykluczony na spowodowanie upadku rywala, a potem, kiedy przewodził stawce, zdefektował mu motocykl. Jego partnerzy - Piotr Machnik zdobył tylko trzy punkty, a Łukasz Kret o jeden mniej - także się nie popisali.

-Nie było szans na awans. Brakowało sił. Sam Lampart to za mało - powiedział trener Dariusz Śledź.
W zawodach najlepsza okazała się Unia Leszno, która zgromadziła 24 punkty. Awans do finału (1 września) wywalczyły także zespoły z Tarnowa i Gniezna.

Drugi półfinał rozegrany został w Gdańsku. Zwyciężyła w nim z dorobkiem 25 pkt. ekipa Orła Łódź, która o jeden punkt wyprzedzili Stal Gorzów i miejscowe Wybrzeże. Do finału awansował także Falubaz Zielona Góra. Reprezentujący go Patryk Dudek w biegu dodatkowym pokonał Szymona Woźniaka z Polonii Bydgoszcz.

W finale wystąpią: Unia Leszno, Tauron Azoty Tarnów, Start Gniezno, Orzeł Łódź; Caelum Stal Gorzów, Lotos Wybrzeże Gdańsk, Falubaz Zielona Góra.

Kolejność turnieju w Gnieźnie:

1. Unia Leszno 24 pkt.: P. Pawlicki jr 2 (w,2,w,-), S. Musielak 11 (3,2,3,3), T. Musielak 8 (1,3,2,2), Adamczewski 3 (3).
2. Tauron Azoty Tarnów 22: Kiełbasa 10 (2,2,3,3), Jamróg 8 (1,3,2,2), Lesiak 4 (0,2,1,1).
3. Start Gniezno 21: K. Gomólski 9 (3,3,3,u), O. Fajfer 5 (1,w,2,2), Lisiecki 7 (2,2,1,2), Wawrzyniak ns.
4-5. ROW Rybnik 18: K. Fleger 0 (-,-,u,ns) Domański 0 (0,0,-,-), Pyszny 7 (1,3,2,1), R. Fleger 11 (2,3,3,3).
4-5. Speedway Wanda Kraków 18: Szymura 8 (3,2,1,2), Konsek 2 (1,0,t,1), Baniak 8 (1,3,1,3),
6-7. Marma Hadykówka Rzeszów 11: Lampart 6 (3,3,w,d), Kret 2 (0,u,0,2), Machnik 3 (0,1,1,1).
6-7. Włókniarz Częstochowa 11: Czaja 6 (2,1,2,1), Malczewski - 5 (0,1,1,3).
Kolejność turnieju w Gdańsku: 1. Orzeł Łódź 25 pkt.;2-3. Caelum Stal Gorzów i Lotos Wybrzeże Gdańsk po 24 pkt.; 4. Falubaz Zielona Góra 16+3; 5. Polonia Bydgoszcz 16+2; 6. Holdikom Ostrovia Ostrów Wlkp. 11; 7. Unibax Toruń 10 pkt.