Mecz JKS z Pogonią Leżajsk bez udziału kibiców

Tomasz Strzębała
I tylko szkoda, że ten interesujący pojedynek odbył się bez udziału publiczności, bo z powodu ostatnich wybryków jarosławskich pseudokibiców na wniosek policji stadion przy ulicy Bandurskiego został zamknięty. FOT. ARCHIWUM
Po 32. minutach gry wydawało się, że drużyna Pogoni zdeklasuje jarosławian, zaś bohaterem meczu zostanie Sławomir Dejnaka.

Napastnik gości najpierw wykorzystał niezdecydowanie defensywy JKS-u oraz zbyt dalekie wyjście z bramki Dariusza Stecury i precyzyjnym lobem umieścił piłkę w siatce, a potem wygrał sytuację sam na sam z jarosławskim golkiperem.

Okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze Tomasz Warzocha - trafił w poprzeczkę i Kamil Padiasek - jego kąśliwy strzał z trudem obronił bramkarz.

Tymczasem nagle do zdecydowanych ataków zerwali się gospodarze. W 34. minucie Mateusz Jurczak ograł dwóch obrońców, uderzył mocno, ale Kamil Sekuła nie dał się zaskoczyć. Za chwilę w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Pakiet, jednak strzelił tylko w boczną siatkę. Kontaktowego gola, piękną główką zdobył Mariusz Perczyk, a do remisu doprowadził Bartłomiej Raba, który na sekundy przed przerwą najprzytomniej zachował się w zamieszaniu na polu karnym.

Po zmianie stron JKS mógł i powinien objąć prowadzenie. Młodemu zespołowi brakowało skuteczności, a - w końcowych fragmentach - sił, dlatego bliżej zwycięskiej bramki była Pogoń. Najlepsze sytuacje zmarnowali Dejnaka i Łukasz Rogala. W obu przypadkach pewnymi interwencjami popisywał się Stecura.

JKS 1909 JAROSŁAW - POGOŃ LEŻAJSK 2-2 (2-2)
0-1 Dejnaka (13, asysta Bujniaka), 0-2 Dejnaka (32, asysta Warzochy), 1-2 Perczyk (41, głową), 2-2 Raba (45).
JKS: Stecura 5 - Rogowski 6, Perczyk 6, Kubas 6, Syty 5, Raba 7 (66. Fedor 6), Klymak 5, Jurczak 6 (77. Oczoś), Zajchowski 6, Żelazny 6, Pakiet 6 (73. Hołub).
POGOŃ: Sekuła 6 - Rogala 5, Krawczyk 5 (70. Serafin), Błotni 6, Bujniak 6, Warzocha 6, Padiasek 5 (46. Kaszowski), Lach 5 (46. Gosa; 77. Kędzierski), Myćka 6, Szmuc 5, Dejnaka 7.
SĘDZIOWALI: Tomasz Giżka - 3 oraz Tadeusz Myszka i Sławomir Bednarz (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Klymak, Pakiet - Krawczyk. Mecz rozegrano bez udziału publiczności.