Jacek Kmiecik
Jelena Rybakina (Kazachstan) i Aryna Sabalenka (Białoruś) walczą o awans do półfinału turnieju kobiecego „masters” w Cancun @WTA/Twitter
Numer 1 na świecie Aryna Sabalenka z Białorusi objęła prowadzenie 6:2, 3:5 nad czwartą w rankingu Eleną Rybakiną i zwiększyła swoje szanse na półfinał WTA Finals w Cancun, zanim mecz został zawieszony z powodu deszczu w czwartkowy wieczór.

Aryna Sabalenka, która pokonała Greczynkę Marię Sakkari, ale przegrała z Jessicą Pegulą, w pierwszym secie swojego ostatniego grupowego meczu zdominowała grę przeciwko świetnie grającej Jelenie Rybakinie, gdy deszcz wielokrotnie przerywał rewanż za finał tegorocznego Australian Open.

Rozgrywka Sabalenki z Rybakiną zawieszona z powodu deszczu

Rybakina odnalazła swój rytm w drugim secie, zanim gra została zawieszona na noc w Meksyku. Tenisistki ostatni raz opuściły kort o godzinie 23.40 czasu miejscowego, czyli ponad trzy godziny od jego rozpoczęcia.

„Rozgrywka zostaje zawieszona na noc z powodu deszczu” – poinformowała WTA na portalu X, znanym wcześniej Twitterem. „Zakończenie tego meczu i Coco Gauff/Jessica Pegula kontra Laura Siegemund/(Wiera Zwonariewa zostaną przeniesione do piątkowego porządku gry”.

Sabalenka ze Świątek rywalizują o fotel liderki rankingu WTA

Sabalenka i Iga Świątek rywalizują o pierwsze miejsce w rankingu singielek na koniec roku. Mistrzyni Australian Open wyprzedziła polską czterokrotną zwyciężczynię Wielkiego Szlema i zapewniła sobie prowadzenie na liście EWTA po US Open.

25-letnia Białorusinka utrzyma pierwsze miejsce, jeśli dostanie się do finału. Świątek może odzyskać fotel liderki tylko w przypadku wygrania WTA Finals.

Amerykanka Pegula zapewniła sobie miejsce w półfinale turnieju kończącego sezon po zwycięstwie 6:3, 6:2 nad Sakkari, która przystąpiła do meczu ze świadomością wyeliminowana z turnieju.