Medale Górnika Iwonicz w letnich mistrzostwach Polski w biathlonie

Przemysław Markocki
Nz. zawodnicy Górnika Iwonicz: z nr 17 Michał Krzanowski oraz z nr 18 Wiktor Penar. archiwum
Z sześcioma medalami wrócili zawodnicy IKN Górnik Iwonicz-Zdrój z Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, które rozegrano w Czarnym Borze (województwo dolnośląskie).

Zawodnicy Górnika Iwonicz-Zdrój wywalczyli łącznie sześć medali, mogą więc być z siebie w pełni zadowoleni.

W pierwszym dniu zawodów w biegach indywidualnych na najniższym stopniu podium stanęli Michał Krzanowski w kategorii młodzików oraz Klaudia Cichoń w juniorkach młodszych.

W drugim dniu rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety Górnika Iwonicz. W grupie młodzików dwa pierwsze miejsca zajęli właśnie biathloniści z Podkarpacia. Drużyna w składzie: Wiktor Penar, Bartłomiej Kasprzycki i Michał Szwast sięgnęła po złoty medal, a srebro przypadło sztafecie Michał Krzanowski, Patryk Jakieła i Jerzy Krzanowski.

Wicemistrzostwo Polski juniorek młodszych wywalczyły Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając, zawodniczki Górnika Iwonicz, które są uczennicami SMS Zakopane.

W ostatnim dniu zawodów po złoto w biegu sprinterskim młodzików sięgnął Patryk Jakieła. Zbyt duża liczba błędów na strzelnicy pozbawiła miejsca na podium najlepszego zawodnika Górnika Rafała Penara, który zajął ostatecznie 4. miejsce w biegu ze startu wspólnego juniorów i 11. pozycję w sprincie seniorów.