Medale zapaśników Wisłoki Dębica w Wałbrzychu

Cezary Kassak
archiwum
Reprezentanci Wisłoki Dębica zdobyli trzy medale w zapasach podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zmagania, których areną był Wałbrzych, miały rangę mistrzostw Polski kadetów.

Najlepiej w dębickiej ekipie spisał się Marcin Nykiel (kategoria 54 kg). Gładko wygrał trzy walki, a w finale stanął naprzeciwko Bartosza Hołubowskiego (Ajas Gdańsk). Na 10 sekund przed końcem prowadził 2-0, musiał jednak bronić przymusowy parter. Rywal uzyskał 2 punkty i pojedynek zakończył się remisem.

- W takiej sytuacji zwycięża ten, kto punktował jako ostatni. Marcinowi przypadł więc w udziale tytuł wicemistrza Polski - wyjaśnia trener Wisłoki Ryszard Konieczny.

Dwa medale dla Dębicy wywalczyły dziewczyny. Sylwia Kamińska (46 kg) w starciu o brąz pokonała Martynę Dytrych z AKS Piotrków Trybunalski. Na 3. pozycji uplasowała się też Sara Rejniak (56 kg). W inauguracyjnej walce dała się zaskoczyć bardziej doświadczonej Patrycji Oleszczuk (Cement Gryf Chełm), ale cztery kolejne pojedynki rozstrzygnęła na swoją korzyść.

- Warto jeszcze odnotować, że Karol Bielański, który rywalizował w kategorii 42 kg, zajął piąte miejsce. Ogólnie nasza ekipa zaliczyła bardzo udany start - ocenia Ryszard Konieczny.