Metamorfozy już trwają! Nasze Czytelniczki mają serie pomocnych zabiegów

Ula Sobol
Metamorfozy naszych Czytelniczek, które borykają się z różnymi problemami, m.in. z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem, problemami z cerą - przebarwieniami, trądzikiem, bliznami potrądzikowymi, zmarszczkami i cieniami pod oczami, idą pełną parą. Metamorfozę przeprowadząją Dermatologia&Medycyna Estetyczna dr n. med. Dalia Chrzanowska oraz Kosmetologia Profesjonalna w Rzeszowie. Annę, Elżbietę oraz Marzenę czeka szereg zabiegów, które tuż przed świętami Bożego Narodzenia zwieńczone zostaną zmianą fryzury, poradami wizażysty oraz stylisty.

Annę, Elżbietę oraz Marzenę czeka szereg zabiegów, które tuż przed świętami Bożego Narodzenia zwieńczone zostaną zmianą fryzury, poradami wizażysty oraz stylisty.

- Obecnie przeprowadzamy już serie zabiegów, które trwają dłużej. Dotyczą m.in. modelowania sylwetki oraz pielęgnacji skóry twarzy - mówią eksperci z Kosmetologii Profesjonalnej w Rzeszowie.

Elżbieta swoją przemianę rozpoczęła w gabinecie Kosmetologii Profesjonalnej od serii zabiegów modelujących sylwetkę Cavi-Lipo. Zabieg całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, ma charakter relaksujący. Aby uzyskać optymalne rezultaty, rekomendowanych jest 6 zabiegów w odstępach 7-10 dni. Zabieg powoduje natychmiastową redukcję tkanki tłuszczowej, po każdym zabiegu obserwujemy zmniejszenie obwodu np. talii lub ud o ok. 1cm. Po serii 6 zabiegów powinniśmy spodziewać się minimum ubytku 4- 6 cm, w niektórych przypadkach uzyskujemy nawet dwukrotnie większe efekty.

- W przypadku Eli obszarem objętym zabiegiem są uda - bryczesy oraz skóra nad kolanami. Dodatkowo, aby dodać skórze jędrności, protokół zabiegowy rozbudowano o mezoterapię mikroigłową. Kilkumilimetrowe igiełki gęsto wbijają się w skórę, wprowadzając koktajl substancji pobudzających produkcję kolagenu, a co za tym idzie - ujędrniają skórę - podkreśla podkreśla Elżbieta Antosiewicz, kosmetolog z Kosmetologia Profesjonalna w Rzeszowie.

Nasza druga Czytelniczka, Anna, uporczywie walczyła z cellulitem na udach i pośladkach. Aby pozbyć się tego problemu rozpoczęła również serię zabiegów Cavi-Lipo. Ponadto by wzmocnić efekty powyższych zabiegów doktor Dalia Chrzanowska zaproponowała zabiegi mezoterapii igłowej preparatem antycellulitowym.

- Mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu co kilka centymetrów nakłuć w skórze i wstrzykiwaniu koktajlu antyccelilitowego. Składniki aktywne dostają się dokładnie w miejsce, w którym powinny działać. Ponieważ mezoterapia jest zabiegiem nieco bolesnym, miejsca nakłuć są wcześniej znieczulane odpowiednią maścią - tłumaczy Dalia Chrzanowska.

Marzena, borykająca się od dłuższego czasu z nadmiarem tkanki tłuszczowej w obszarze powłok brzusznych, została poddana serii złożonych zabiegów polegających na karboksyterapii, liposukcji ultradźwiękowej Cavi- Lipo oraz lipolizie iniekcyjnej.

- Karboksyterapia rozpoczynająca każdy zabieg polega na podaniu pod skórę za pomocą iniekcji dwutlenku węgla (CO). Podanie CO prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, stymuluje produkcję kolagenu oraz rozbija nagromadzony tłuszcz - wyjaśnia Paula Foryś z Kosmetologii Profesjonalnej.

- Lipoliza iniekcyjna to metoda polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. Najczęściej są to mieszaniny fosfatydylocholiny i L-karnityny. Substancje te powodują rozpad trójglicerydów i przyspieszają metabolizm tłuszczu. Rozpuszczają błony komórek tłuszczowych, w wyniku czego tłuszcz przybiera konsystencję płynną, a następnie zostaje usunięty przez układ limfatyczny organizmu. Wywołany zostaje proces niszczenia komórek tłuszczowych, który trwa do 3 tygodni. Często efekt zauważalny jest już po jednym zabiegu - dopowiada dr Dalia Chrzanowska.

Każda z naszych Czytelniczek jest wyraźnie zmotywowana i zdeterminowana do przeprowadzenia w swoim życiu zmian. Wszystkie też podjęły się aktywności fizyczne. Rozpoczęły treningi nordic walking oraz dbają o swoją dietę.

Metamorfozę przeprowadząją Dermatologia&Medycyna Estetyczna dr n. med. Dalia Chrzanowska oraz Kosmetologia Profesjonalna w Rzeszowie.

Paula Foryś z gabinetu Kosmetologii Profesjonalnej podkreśla:, że Cavi- Lipo to jedno z najbardziej zaawansowanych medycznych urządzeń do redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje zmodyfikowaną, ulepszoną technologię kawitacji ultradźwiękowej z interferencją fal o częstotliwości 25kHz i mocy 1W. Jest to tak zwana kawitacja drugiej generacji, nie używana nigdy wcześniej w branży estetycznej, dzięki której osiągnięto najwyższy dotychczas poziom skuteczności i bezpieczeństwa. Potwierdzone zostało to badaniami klinicznymi oraz prestiżowym certyfikatem FDA, Amerykańskiego Urzędu ds. Lekarstw i Żywności. Zabiegi Cavi- Lipo są rekomendowane przez lekarzy i refundowane przy otyłości jako możliwość bezinwazyjnego odchudzania w krajach takich jak np. Dania i Szwecja.

Jak to działa?

- Fale ultradźwiękowe wytwarzane przez Cavi-Lipo skoncentrowane są wyłącznie na komórkach tłuszczowych. Kiedy fala ultradźwiękowa dociera do komórek tłuszczowych ich zawartość ulega rozdrobnieniu. Wskutek wibracji tworzonych przez falę, zawartość zaczyna się przemieszczać, a w komórce tworzą się puste przestrzenie tzw. bąble kawitacyjne. Przestrzenie te powiększają się zwiększając jednocześnie objętość komórki, aż do momentu w którym jej membrana zostaje przerwana, a zawartość uwolniona. Następnie tłuszcz zostaje w bezpieczny sposób wydalony z organizmu przez naturalny system metabolizmu. Komórki zostają zlikwidowane na zawsze co zapobiega efektowi jojo - wyjaśnia kosmetolog. - Ponieważ urządzenie wyposażone jest w dwie głowice- gładką tytanową oraz sylikonową z wypustkami- możliwe jest działanie na różne problemy związane z tkanką tłuszczową, w tym także na cellulit. Użycie sylikonowej głowicy powoduje, że zawartość komórek ulega upłynnieniu, co prowadzi do wyrównania ich struktury. W wyniku tego działania skóra z zewnątrz staje się jędrniejsza i gładsza, a efekt „pomarańczowej skórki” zostaje widocznie zredukowany.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Zabieg Cavi-Lipo jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym, nie wymaga znieczulenia. Ma charakter relaksujący. Zabiegi wykonywane są w serii. - Aby uzyskać optymalne rezultaty rekomendowanych jest 6 zabiegów, w odstępach 7-10 dni. Zabieg powoduje natychmiastową redukcję tkanki tłuszczowej, po każdym zabiegu zmniejszenie obwodu np. talii lub ud o ok. 1cm. Po serii 6 zabiegów powinniśmy spodziewać się minimum 4- 6 cm, w niektórych przypadkach uzyskujemy nawet dwukrotnie większe efekty. Rezultaty zabiegu zależą od wielu czynników m. in. diety, stylu życia, uwarunkowań genetycznych - radzi kosmetolog.

Wideo

Dodaj ogłoszenie