Miasto Szkła Krosno awansowało do ekstraklasy!

łuk, pzkosz
Tomasz Jefimow
Miasto Szkła Krosno pokonało w środę Legię Warszawa 88:78 i wygrało całą rywalizację 3-2. Zespół z Podkarpacia awansował tym samym do Tauron Basket Ligi.

Przed ostatnią kwartą Miasto Szkła prowadziło 67:59. Legia potrafiła zbliżyć się jeszcze na sześć punktów, ale gospodarze mieli w swoich szeregach Filipa Małgorzaciaka. Od stanu 67:61 skrzydłowy krośnian rzucił siedem punktów z rzędu wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 74:61.

Po dwóch przerwach goście zaczęli bronić wysoko, starając się podwajać gracza wyprowadzającego piłkę. Miasto Szkła zaczęło w tym momencie popełniać straty i Legia zbliżyła się na 80:73 na 70 sekund przed końcem. Na więcej gospodarze nie pozwolili przyjezdnym.

Dla Krosna jest to pierwszy, historyczny awans do ekstraklasy. Nigdy wcześniej żaden zespół z tego miasta nie grał w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce.

Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa 88:78 (20:18, 27:18, 20:23, 21:19)

Miasto Szkła: Pisarczyk 9, Oczkowicz 11 (1x3), Baran 11 (1x3), Małgorzaciak 15 (3x3), Dłuski 10, Bręk 9 (1x3), Pełka 4, Rduch 7 (1x3), Wyka 12 (2x3).

Legia: Aleksandrowicz 9 (1x3), Malewski 0, Bierwagen 0, Ł. Wilczek 2, Trybański 3, M. Wilczek 8, Paszkiewicz 0, Linowski 14, Andrzejewski 10, Kukiełka 13 (1x3), Parzych 19 (3x3).