Miasto Szkła Krosno lepsze od AZS-u Koszalin

luks, plk.pl
Tomasz Jefimow
W 16. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki, Miasto Szkła Krosno pokonało na wyjeździe AZS Koszalin 62:60. To piąte z rzędu zwycięstwo ekipy Michała Barana.

Po 30 minutach rywalizacji to gospodarze wygrywali 51:47. Ostatnia część meczu Miasto Szkła rozpoczęło od serii 9:2 i po rzutach Dawida Bręka oraz Chrisa Czerapowicza znowu wróciło na prowadzenie. W końcówce spotkania uaktywnił się ponownie Curtis Millage i to właśnie dzięki niemu zespół trenera Piotra Ignatowicza trzymał się blisko rywali.

Niezawodny w kluczowych momentach był ponownie Czerapowicz. AZS miał jeszcze swoją szansę na remis i dogrywkę, ale ważnego rzutu nie trafił Millage.

AZS Koszalin - Miasto Szkła Krosno 60:62 (15:16, 18:19, 18:12, 9:15)

AZS: Nelson 17 (3x3), Millage 15 (2x3), Stelmach 9 (1x3), Wall 6 (2x3), Wadowski 5, Johnson 3 (1x3), Manigault 3 (1x3), Nowakowski 2, Sikora 0, Zalewski 0, Harris 0.

Miasto Szkła: Dłuski 13, Czerapowicz 12 (1x3), Woolridge 9 (1x3), Bręk 8 (2x3), Maddox 7, Hajrić 5, Pita 3 (1x3), Oczkowicz 2, Wyka 0.