Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W 2. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki, Miasto Szkła Krosno...

Miasto Szkła Krosno przegrało z Anwilem Włocławek [ZDJĘCIA, WIDEO]

W 2. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki, Miasto Szkła Krosno przegrało u siebie z Anwilem Włocławek 57:88 (13:20, 14:26, 9:27, 21:15).

Słabo to wyglądało. Bez owijania w bawełnę w taki sposób należy podsumować ten mecz, ponieważ ilości popełnianych błędów, fatalnej skuteczności oraz bierności na tablicach nie usprawiedliwia klasa rywala, czyli jednego z kandydatów do mistrzowskiego tytułu.

Gospodarze nie trafiali długimi fragmentami ani z dystansu, ani spod kosza. Nie potrafili rozegrać składnej akcji, ani przepchać się przez defensywę Anwilu. Wykazywali bezradność w sytuacjach rzutowych, pozwalając się rywalom blokować.

Po drugiej stronie boiska natomiast wszystko wyglądało inaczej. Swoboda w konstruowaniu ataków, trafienia w zasadzie z każdej pozycji, szybkość i pomysłowość w wyprowadzaniu kontr, również indywidualne popisy. Zderzenie dwóch koszykarskich światów, przy którym Miasto Szkła skazane było na rozbicie w drobny mak.

Mniej więcej w połowie drugiej kwarty Anwil wygrywał 40:15 i z każdą minutą powiększał przewagę, oscylującą wokół 35-40 punktów. W końcówce krośnianom udało się nieco zniwelować straty i uratować wynik.

– Życzę Miastu Szkła gry takiej, jaką prezentowało w poprzednim sezonie. Publiczność na to zasługuje – podsumował swoją wypowiedź Igor Milicić, trener Anwilu.

– Przepraszamy kibiców, że musieli oglądać takie spotkanie. Teraz wyjazd do Torunia, na kolejne bardzo trudne spotkanie. Jednocześnie umożliwiające rehabilitację za porażkę z Anwilem, a bardziej za styl, w jakim ulegliśmy rywalom – powiedział Grzegorz Grochowski, zawodnik Miasta Szkła Krosno.

Miasto Szkła: Hajrić 0, Lejasmeiers 3 (1x3), Gaddefors 10 (1x3), Wallace 8 (2x3), Jakóbczyk 5 oraz Oczkowicz 2, Grochowski 4 (1x3), Mustapić 10, Sroka 0, Pinkston 15. Trener Michał Baran.

Anwil: Nowakowski 12 (4x3), Almeida 11 (1x3), Łączyński 4, Zyskowski 15 (2x3), Sobin 14 oraz Airington 8, Komenda 0, Ciesielski 0, Delaś 5 (1x3), Leończyk 9, Szewczyk 10 (2x3). Trener Igor Milicić.

Sędziowali Adrian Szczotka, Tomasz Trojanowski, Grzegorz Czajka.
Widzów 1000.

Kolejny szczęśliwy gracz z Lubelskiego!
Materiał informacyjny

Derby Małopolski w III lidze. Wieczysta gra w Tarnowie, w Krakowie mecz sąsiadów