Miasto Szkła Krosno przegrało z Polpharmą Starogard Gdański [ZDJĘCIA]

sec, tom
Drużynie Miasta Szkła Krosno przytrafiło się zbyt wiele słabych chwil, aby pokonać Polpharmę Starogard Gdański Tomasz Jefimow
W Krośnie kibice byli świadkami nietypowej sytuacji w wykonaniu Dawida Bręka, a Miasto Szkła uległo Polpharmie Starogard Gdański.

Dawid Bręk, rozgrywający Miasta Szkła Krosno, przejdzie zapewne do historii Polskiej Ligi Koszykówki, jako jeden z nielicznych, którzy rzucili punkty samobójcze. Zdarzenie miało miejsce na początku drugiej kwarty, kiedy Bręk zmienił Royca Woolridga i dostał piłkę podaną z boku boiska przez Devante Wallace. Krośnianin pomylił strony, na które atakowali gospodarze i poszedł wprost na kosz, trafiając do celu. Niestety nieświadomie wsparł rywali, dodając im 2 punkty pozwalające zbliżyć się do krośnian na jedno „oczko” (22:21 dla Miasta Szkła).

Od tej pory rozpoczął zjazd miejscowych po równi pochyłej. Przez kolejne 5. minut podopieczni Michała Baran nie potrafili zdobyć punktów, a doliczając do tego minutę z końcówki pierwszej kwarty, zrobiło się przeszło 6. „pustych minut” krośnian przy 14 punktach Polpharmy. Gospodarze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zredukowali straty do 4 punktów (31:35), jednak przeciwnik znowu odskoczył.

Kolejny zryw krośnianie zaliczyli na początku ostatniej odsłony. Wtedy zaimponował Royce Woollridge, trafiając 3 razy za 3, a do tego dorobku dołożył kolejną trójkę Devante Wallace i wydawało się, że Krosno złapało kontakt z przeciwnikiem.

Do końca pozostawało bowiem ponad 7. minut, a przewaga Starogardu wynosiła 11 punktów (71:60 dla gości). Niestety, w końcówce niezawodni Anthony Miles i Marcin Flieger ponownie zdominowali parkiet. Trafiali niczym na zawołanie, wyprowadzając swój zespół na bezpieczne prowadzenie. Po raz trzeci w tym meczu, a zgodnie z powiedzeniem „do trzech razy sztuka”, tej przewagi nie mogli już roztrwonić. Goście wygrali ważny mecz w wyścigu o awans do fazy play-off.

Miasto Szkła Krosno - Polpharma Starogard Gdański 74:85

Kwarty: 22:19, 9:19, 17:31, 26:16

Miasto Szkła: Dłuski 7, Maddox 19 (1x3), Woolridge 11 (3x3), Pita 17 (3x3), Rduch 0 oraz Wyka 2, Wallace 18 (4x3), Bręk 0, Hajrić 0, Oczkowicz 0, Małgorzaciak 0, Jaworski 0. Trener Michał Baran.

Polpharma: Miles 21 (2x3), Sajus 2, Diduszko 6, Flieger 19 (3x3), Davis 13 (1x3) oraz Mirković 15 (3x3), Poznański 2, Michałek 0, Schenk 7. Trener Budzinauskas Mindaugas.