Miasto Szkła Krosno przegrywa w meczu na szczycie pierwszej ligi koszykarzy

Sebastian Czech
Krośnianie przegrali mecz na szczycie
Krośnianie przegrali mecz na szczycie Jakub Czech
Miasto Szkła lider, Górnik wicelider, zatem emocje wydawały się gwarantowane. Czołowi pierwszoligowcy nie zawiedli, stwarzając naprawdę znakomite widowisko oraz zapewniając oglądanie basketu na naprawdę wysokim poziomie.

Mecz miał niestety jedną wadę. Mianowicie taką, że nie zakończył się po myśli gospodarzy i ich kibiców, licznie przybyłych na spotkanie na szczycie. Wynik, jak przystało na rywalizację najlepszych, cały czas oscylował wokół remisu. Do przerwy tylko chwilami którejś z ekip udawało się odskoczyć na kilka punktów, lecz po krótkim czasie przewaga była niwelowana. Taki przebieg spotkania sprawił, że po dwóch kwartach krośnianie prowadzili 36:33, więc rezultat końcowy zależał od postawy zespołów w kolejnych dwóch odsłonach.

Trzecią kwartę lepiej rozpoczęli miejscowi za sprawą celnego rzutu za 3 Mylesa Rasnicka, co pozwoliło im powiększyć dystans do 6 „oczek” (39:33). Jeśli ktoś myślał, że Górnik na to nie odpowie, grubo się mylił. Krzysztof Jakóbczyk również popisał się skutecznością z dystansu i sytuacja wróciła do tej sprzed przerwy. Przebieg meczu zmienił się nieco w połowie trzeciej odsłony. Wówczas goście wyszli na 8-punktową przewagę (49:41 dla Górnika) i trzymali ją niemal dokładnie do połowy czwartej części.
Wtedy to Miasto Szkła zredukowało straty do 2 punktów (64:62 dla Górnika) i stało się jasne, że zwycięzcę wyłonią ostatnie fragmenty konfrontacji. W decydujących minutach więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, najpierw odzyskując 8 punktów zapasu (70:62 dla Górnika na 3. minuty 33. sekundy przed końcem), a później potrafili rewanżować się za trafienia krośnian, kontrolując tym samym przebieg spotkania do ostatniej sekundy. Najskuteczniejszym na parkiecie był po raz kolejny Michał Jankowski, zdobywca 25 punktów.

Miasto Szkła Krosno - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 70:79 (14:20, 22:13, 17:25, 17:21)

Miasto Szkła: Rasnick 12 (2x3), Trubacz 3, Wrona 8, Zagórski 7, Łałak 8 oraz Jaworski 0, Jankowski 25 (5x3), Griszczuk 3 (1x3), Sobiech 4. Trener Edmunds Valeiko.

Górnik: Wilk 0, Niedźwiedzki 15, Han 2, Jakóbczyk 11 (1x3), Góreńczyk 2 oraz Durski 4, D. Dawdo 4, Kowalenko 11, K. Dawdo 16, Margiciok 14 (2x3), Mindowicz 0. Trener Andrzej Adamek.