Miasto Szkła Krosno przywitało rok minimalną przegraną pod Wawelem. W sobotę początek II rundy

Miastu Szkła w Krakowie zabrakło skuteczności w drugich 20 minutach. Nz. w akcji Hubert Łałak Jakub Czech
Na przywitanie nowego roku i na zakończenie I rundy fazy zasadniczej Miasto Szkła Krosno przegrało w Krakowie 73:74 z AZS-em AGH. W sobotę krośnian czeka wyjazdowy mecz ze Startem II Lublin

Mecz 17. kolejki był dla krośnian trzecim pod wodzą trenera Edmundsa Valeiko i, niestety, pierwszym przegranym przez łotewskiego szkoleniowca.

Pierwsza kwarta naszej drużynie kompletnie nie wyszła, co wykazały liczby; straty po 20 minutach wyniosły niemało, bo tuzin „oczek”. Nie zbiło to naszej ekipy z tropu. Przeciwnie, początek drugiej kwarty drużyna z Krosna wygrała 11:0 (25:26). Trójki Szmita i Lisa sugerowały, że krakowianie nie pozwolą się przełamać, ale pod koniec kwarty trafiał Jankowski, swoje punkty zaliczył Dubults i na dużą przerwę koszykarze Miasta Szkła zeszli w dobrych nastrojach (41:36).

Przez większą część trzeciej ćwiartki krośnianie trzymali przeciwnika na kilkupunktowy dystans, ale finisz odsłony należał do „akademików”, a konkretnie do Szmita. Dzięki jego przymiarkom po dwóch kwadransach minimalny zapas znajdował się po stronie miejscowych (60:59).

W czwartej kwarcie piłka rzadko wpadała do kosza, a pierwszych trzech minutach ani razu. Jako pierwszy celownik dobrze ustawił Lis i to od razu przy rzucie zza łuku. Wynik oscylował blisko remisu, a 128 sekund przed syreną na tablicy pojawił się remis (69:69). Zaczęła się wojna nerwów, która apogeum osiągnęła 20 sekund przed końcem, gdy po trafieniu Zagórskiego znów notowano stan (70:70).

5 sekund później Szymański wykorzystał jeden rut wolny i trener Miasta Szkła poprosił o przerwę. Wskazówki trenera nie zostały jednak wprowadzone w życie – w ostatniej sekundzie rzucał Dawdo, nie trafił, Zagórski zebrał piłkę w ataku, ale brakło czasu, aby został bohaterem meczu.

AZS AGH Kraków - Miasto Szkła Krosno 74:73 (26:14, 10:27, 24:18, 14:14)

AZS AGH: Wydra 2, Sobiech 10 (3 str., 3 prz.), Zmarlak 12 (2x3, 6 as.), Lis 15 (3x3), Szmit 24 (5x3) oraz Szymański 6 (1x3, 3 bl.), Orłowski 0, Abdelaal l5 (10 zb.), Dyrda 0. Trener Wojciech Bychawski.

Miasto Szkła: Traczyk 10, Heliński 4, Jankowski 22 (5x3, 4 str., 3 prz.), Dubults 11 (7 zb.), Zagórski 5 (7 zb.), Łałak 11 (1x3, 4 as.), Dawdo 2, Harris 4, Śpica 2, Oczkowicz 2. Trener Edmunds Valeiko.