Miasto Szkła Krosno rozgromiło Spójnię 88:58 [ZDJĘCIA]

łuk
Pierwszoligowi koszykarze Miasta Szkła Krosno mają za sobą trzeci mecz w ciągu 8 dni. W niedzielę rozgromili u siebie Spójnię Stargard 88:58.

Początek spotkania należał do gości (0:5, 4:9), ale krośnianie szybko wskoczyli na właściwy tor i w 5. min po akcji Dariusza Oczkowicza prowadzili 11:9. W 8. min miejscowi mieli już przewagę 12 punktów (24:12).

Spójnia słabo zagrała w drugiej kwarcie, co wykorzystało Miasto Szkła. Punktowali kolejno Dariusz Wyka, Filip Małgorzaciak, Wojciech Pisarczyk. W 25. min zespół Michała Brana wygrywał 41:22.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana, ale Spójnia nie była w stanie zagrozić gospodarzom. W ostatniej kwarcie krośnianie kontrolowali przebieg gry, a najwięcej radości z basketu mieli Wyka i Małgorzaciak – pierwszy z nich rzucił w tej odsłonie 8 pkt, a drugi 10.

Miasto Szkła Krosno - Spójnia Stargard 88:58 (26:16, 19:8, 18:16, 25:18)

Miasto Szkła: Oczkowicz 20 (1x3), Małgorzaciak 17 (3x3), Pisarczyk 16 (1x3), Wyka 14, Baran 7 (1x3), Rduch 7 (1x3), Bręk 4 (1x3), Łuski 3, Pełka 0, Jaworski 0, Rak 0. Trener Michał Baran.

Spójnia: Koziorowicz 12 (2x3), Pacocha 10, Pabian 8, Soczewki 6, Raczyński 5 (1x3), Wróblewski 5 (1x3), Bigus 4, Berdzik 2, Bodych 2. Trener Krzysztof Koziorowicz.