Miasto Szkła Krosno uległo mistrzowi Polski Stelmetowi Zielona Góra

ŁUK
Tomasz Jefimow
Beniaminek Polskiej Ligi Koszykówki, Miasto Szkła Krosno doznał trzeciej porażki w sezonie. Krośnianie przegrali na wyjeździe ze Stelmetem Zielona Góra 72:87.

Stelmet już w pierwszej połowie potwierdził wyższość nad rywalem. Zaledwie po trzynastu minutach gry, gospodarze wygrywali 38:18. Zawdzięczali to skuteczności rzutów na poziomie 75 proc. W III kw. zielonogórzanie utrzymali formę dobijając Miasto Szkła rzutami zza łuku. Nasz zespół poderwał się w IV kw., ale nie było mowy o zbliżeniu się do Stelmetu.

Stelmet BC Zielona Góra - Miasto Szkła Krosno 87:72 (31:14, 16:20, 26:19, 14:19)

Stelmet: Zamojski 18 (4x3), Koszarek 15 (3x3), Moore 14 (3x3), Djurisić 11, Kelati 9 (2x3), Zajcew 7 (1x3), Vaughn 7, Florence 2, Hrycaniuk 2, Gruszecki 2, Der 0, Majchrzak 0.

Miasto Szkła: Woolridge 17, Czerapowicz 16 (2x3), Oczkowicz 12 (2x3), Wyka 9 (1x3), Maddox 7, Dłuski 6, Małgorzaciak 5 (1x3), Rduch 0, Bręk 0, Pełka 0.