Miasto Szkła Krosno w finale I ligi

łuk, pzkosz
Tomasz Jefimow
Bez porażki na wyjeździe do finału awansowało Miasto Szkła Krosno. Krok w kierunku finału wykonała Legia Warszawa, która po trzech meczach półfinałowej serii prowadzi z Sokołem Łańcut 2:1.

Dla Miasta Szkła jest to drugi w historii awans do finału I ligi. Wcześniej krośnianie znaleźli się w nim w sezonie 2012/2013, wówczas przegrali jednak 1:3 z WKS Śląsk Wrocław.

GKS Tychy - Miasto Szkła Krosno 82:105 (20:31, 21:29, 17:19, 24:26)

Stan rywalizacji 3:0 dla Miasta Szkło

GKS: Piechowicz 12, Basiński 11 (1x3), Hałas 8 (2x3), Barycz 9, Deja 11 (1x3) oraz Szpyrka 16, Bzdyra 7 (1x3), Markowicz 6, Olczak 2, Zub 0, Dziemba 0.

Miasto Szkła: Bręk 8, Rduch 10, Oczkowicz 5 (1x3), Pełka 17 (3x3), Dłuski 18 oraz Pisarczyk 14, Małgorzaciak 11 (2x3), Baran 7 (1x3), Wyka 15.

Od prowadzenia 11:3 rozpoczął mecz w Warszawie zespół Max Elektro Sokoła. W kolejnych minutach obie drużyny miały duże problemy ze skutecznością, to jednak Legia potrafiła stopniowo odrabiać stratę.

Kluczowe dla losów rywalizacji okazało się trafienie z dystansu Adama Parzycha, po którym zespół Piotra Bakuna prowadził 52:47. Sokół starał się szybko odrobić straty, ale tracił kolejne kosze po szybkich kontrach rywali. Na siedem minut przed zakończeniem meczu Legia prowadziła już 60:47 i tej przewagi nie roztrwoniła

Czwarte spotkanie Legii z Sokołem w niedzielę o godz. 17 w Warszawie.

Legia Warszawa - Max Elexctro Sokół Łańcut 68:54 (11:14, 15:12, 21:19, 21:9)

Stan rywalizacji 2:1 dla Legii

Legia: Aleksandrowicz 0, Ł. Wilczek 7 (1x3), M. Wilczek 2, Andrzejewski 9 (1x3), Kukiełka 8 oraz Malawski 6, Bierwagen 9, Trybański 7, Linowski 4, Parzych 16 (4x3), Paszkiewicz 0.

Sokół: Jakóbczyk 4, Morczek-Truskowski 6 (2x3), Koszuta 7, Klima 9, Kulikowski 10 oraz Czerwonka 6 (2x3), Pławucki 6, Fortuna 2, Balawender 2, Wrona 2, Pisarczyk 0.