Miasto Szkła Krosno w hicie I ligi lepsze od Legii Warszawa

sec
25.01.2015 bydgoszcz astoria miasto szkla krosno sport koszykowka nz. fot. tomasz czachorowski/polskapresse brak
W starciu kandydatów do awansu zdecydowanie lepsze Krosno. Zwłaszcza w trzech pierwszych kwartach, kiedy to dosłownie gromiło Legię.

Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa 88:73

Kwarty: 31:11, 21:25, 20:14, 16:23.
Miasto Szkła: Oczkowicz 3, Małgorzaciak 8 (2x3), Bręk 13 (3x3), Pełka 15 (1x3), Wyka 14 (1x3) oraz Rduch 12 (2x3), Dłuski 10, Baran 11 (1x3), Galewski 6. Trener Michał Baran.
Legia: Bierwagen 7, Ł. Wilczek 5, M. Wilczek 7 (1x3), Linowski 12, Parzych 4 oraz Szumełda-Krzycki 8 (2x3), Aleksandrowicz 1, Malewski 10 (2x3), Trybański 7, Andzrejewski 7 (1x3), Kosiński 5. Trener Michał Spychała.
Widzów 1600.

Zaczęło się od prowadzenia 22:6, później 33:16. Przewaga rosła i pod koniec III odsłony wynosiła 28 punktów (68:40).

Krośnianie z łatwością przedostawali się pod kosz rywali. Imponował Dawid Bręk, pod koszem nie zawodził Jakub Dłuski, a Dariusz Wyka wsadami dostarczał radości trybunom. Koncert gry Miasta Szkła trwał do początku czwartej kwarty.

Wówczas to gospodarze przestali trafiać na około 3. minuty, a w zespole Legii uaktywnił się Grzegorz Malewski, poprawiając statystyki swojej drużyny przede wszystkim w rzutach osobistych oraz za 3. Wziął na siebie ciężar gry i wspólnie z Adamem Linowskim w największym stopniu przyczynił się do częściowego odrobienia strat przez przyjezdnych (na 3 minuty i 20 sekund przed końcem Krosno wygrywało 80:67).

Na końcówkę wszystko jednak wróciło do normy. Miejscowi zaliczyli kilka przechwytów, kontr i przypieczętowali zwycięstwo.

- Znakomita skuteczność w I połowie. W IV kwarcie Legia zagrała agresywnie, a w nasze szeregi wkradła się nerwowość. W tygodniu trenowało 7-8 zawodników, jednak mimo trudności zaprezentowaliśmy się korzystnie - podsumował Michał Baran, trener krośnian.