Międzynarodowy Turniej o Puchar Firmy Developres: Druga porażka rzeszowianek [ZDJĘCIA]

Developres Rzeszow - Volei Alba Blaj. Mecz w ramach Międzynarodowego Turnieju o Puchar Firmy Developres. K_kapica_afk
Developres SkyRes Rzeszów uległ wicemistrzyniom Rumunii Volei Alba Blaj 1:3 w swoim drugim meczu w 6 Międzynarodowym Turnieju o Puchar Firmy Developres.

Rzeszowianki przegrały już drugi swój mecz w tym turnieju, ale nie muszą się wstydzić swojego występu. Mocno postawiły się ekipie z Rumunii, która w poprzednim sezonie została wicemistrzem Ligi Mistrzyń. Co prawda drużyna z Transylwanii nie ma już w składzie Kubanki Clager, która stanowiła o jej sile, ale nie brak tam klasowych zawdniczek.

O Puchar Developresu - Developres Rzeszów - CSM Volei Alba Blaj.

O Puchar Developresu - Developres Rzeszów - CSM Volei Alba B...

Developres na wygraną w pierwszym secie odpowiedział tym samym w kolejnym. Niestety im dalej w las tym rzeszowianki spisywały się nieco gorzej. W dołek wpadły w połowie trzeciego seta. Po wyrównanym początku, nagle zacięły się oddają co chwila po kilka punktów z rzędu rywalkom. Rumunki nie zastanawiały się i wykorzystały słabsze przyjęcie Developresu. Mało optymistyczny był też set numer cztery. Przyjezdne prowadziły już 7:1, ale Developres poderwał się i omal nie dopadł rywalek. Podobnie było kilka minut później, gdzie notowane nawet remis po 18. Niestety w końcówce lepsze okazały się Rumunki.

Developres SkyRes Rzeszów – Volei Alba Blaj 1:3 (22:25, 25:21, 19:25, 21:25)
W innym sobotnim meczu Drezno SC pokonał Eczacibasi Stambuł 3:2 (27:25, 17:25, 27:25, 18:25, 15:13)

W niedziele decydujące o kolejności miejsc mecze.

O godz. 13 mecz Drezno SC – Alba Blaj, a o godzinie 15 Developres Rzeszów zmierzy się z Eczacibasi.

NOWINY - STADION Andrzej Kowal trener Asseco Resovii Rzeszów o mistrzostwach świata w siatkówce Turyn 2018