Mielczanie bez problemów wygrywają z Jurandem

Tomasz Leyko
Stal (białe koszulki) wygrała 4 mecz z rzędu
Stal (białe koszulki) wygrała 4 mecz z rzędu Tomasz Leyko
Szczypiorniści Stali Mielec bez większych problemów pokonali Juranda Ciechanów 37-28 (19-13).

Goście prowadzili nawet na początku 3:1. Mielczanie włączyli jednak swoją zabójczą kontrę, w której znakomity duet stanowili Michał Chodara i Łukasz Janyst.

Po 7 golach z rzędu Stal objęła prowadzenie 8-3. W 23. minucie jeszcze raz gościom udało się zniwelować straty (13-10), po bramce Damiana Malandego. Swoje zdanie znów powiedzieli Janyst, Chodara oraz Paweł Gawęcki i właściwie emocje w tym pojedynku się skończyły (17-11).

Do przerwy nie siedział rzut Adamowi Babiczowi. Inna sprawa, że jego koledzy też partaczyli niemiłosiernie znakomite sytuacje, dzięki czemu najlepszym graczem w ekipie gości był bramkarz Grzybowski.

W II połowie dobrą zmianę dał Paweł Albin (5 bramek). Stal wyraźnie kontrolowała wszystko co dzieje się na boisku. Trener Skutnik posłał do gry niemal zupełnie nową siódemkę (Wilk, Szatko, Gliński). Nieźle w bramce radził sobie Adam Wolański, a gdy wynik był pewny między słupkami pojawił się junior Sebastian Kwoka.