Mielczanki przegrały w Tarnowie derbowy mecz. Gospodynie z pierwszym zwycięstwem [ZDJĘCIA]

bell
Mocną bronia tarnowianek był blok
Mocną bronia tarnowianek był blok Wojciech Matusik
Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec w meczu 6. kolejki Tauron Ligi przegrały z Grupa Azoty Akademią Tarnów 0:3. Mielczanki, które liczyły w derbach na punkty, tylko w trzecim secie stoczyły z gospodyniami zaciętą walkę. Dwa pierwsze bez historii dla gospodyń. To piąta porażka podopiecznych trenera Wiesława Popika.

Rywalizację w Arenie Jaskółka obiecująco rozpoczęły mielczanki, które prowadziły 4:1, 6:4, 9:6). Gospodynie szybko skasowały tę przewagę. Do połowy pierwszego seta było jeszcze trochę walki. Kiedy miejscowe po świetnej serii zdobyły sześć punktów, praktycznie było po secie.

Drugi od początku toczył się pod dyktando tarnowianek, które blokiem studziły ofensywne starania zespołu gości. Zresztą atak Stali znów nie funkcjonował jak powinien.

Obraz gry zmienił się wreszcie w trzeciej odsłonie. Mielczanki grały ambitnie, nie zraziły się tym, że przegrywały już 10:17 i wyrównały stan seta (22:22). Końcówka była tak samo wyrównana jak emocjonująca. Stal obroniła dwa meczbole i doprowadziła do gry na przewagi. W niej więcej fartu miały gospodynie, dla których ostatni punkt zdobyła blokiem Karina Chmielewska. Tarnowianki zdobyły blokiem aż 17 punktów; Stal o 10 mniej. W ekipie beniaminka wyróżniła się Emilia Mucha.

Tarnowianki cieszyły się z pierwszego zwycięstwa w sezonie. Stal nie ma nad czym rozmyślać, tylko ambitnie walczyć w kolejnych meczach.
- To był mecz nie za trzy, ale za sześć punktów - podkreślała wagę wygranych w klubowych mediach Judyta Gawlak.

Grupa Azoty Akademia Tarnów - ITA Tools Stal Mielec 3:0 (25:16, 25:14, 27:25

Grupa Azoty Akademia: Chmielewska 6, Szumera 15, Mościckaja 6, Zakościelna 8, Gawlak 12, Dżaković 11, Żurawska (libero) oraz Marcyniuk 2, Calkins, Molenda, Szczygieł-Głód. Trener Błażej Krzyształowicz.

ITA Tools Stal: Kucharska 4, Mucha 15, Nowacka 2, Bałucka 3, Dyduła 1, Kubacka 1, Łyduch (libero) oraz Bryda 6, Lymariewa 7, Laskowska-Azab 5, Walczak. Trener Wiesław Popik.

Sędziowali: Łukasz Szczepankiewicz i Robert Nowicki. MVP: Judyta Gawlak. Widzów: 962.