Mieleckie siatkarki wreszcie wygrały

Tomasz Leyko
W ataku środkowa Stali Sylwia Pycia.
W ataku środkowa Stali Sylwia Pycia. Jarosław Pruss/Gazeta Pomorska
Stal Mielec odniosła pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi Kobiet. W Bydgoszczy pokonała miejscowy Pałac w trzech setach.

Pierwsza partia była w miarę wyrównana (8:7, 15:16, 20:21). Stal uciekła dopiero w końcówce. Świetne zawody w mieleckiej drużynie grała na środku Sylwia Pycia.

W drugim secie Stal zdeklasowała gospodynie. Na drugą przerwę techniczną mielczanki schodziły z przewagą pięciu oczek. Nim się rywalki obejrzały było 12:20 dla Stali. Nasze zawodniczki kapitalnie wtedy zagrywały i blokowały.

Wojną nerwów był set III. Stal zaczęła od prowadzenia 3:0 i 7:5. Później do głosu doszły gospodynie (16:14, 18:16, 20:18), ale Stal nie dawała za wygraną (18:18, 20:20). W kluczowym momencie siatkarki Stali uciekły (24:21) i żeby nie dodawać zbędnej dramaturgii skończyły przy pierwszym meczbolu. Kluczowe punkty zdobyła najlepsza na boisku Rita Liliom.

Z uwagi na rozgrywki Pucharu Świata siatkarki PlusLigi wrócą na boiska dopiero 18. listopada.

PAŁAC BYDGOSZCZ - STAL MIELEC 0:3 (22:25, 15:25, 21:25)
STAL: Szymańska, Kociova, Pykosz, Pycia, Liliom, Babicz, Wojtowicz (libero) oraz Wilczyńska, Sadowska i Kandora.
PAŁAC: Mazurek, Czyżnielewska, Zemstova, Sosnowska, Polak, Martinez, Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman, Krzywicka, Biedziak.