Mieszkańcy Krównik opowiedzieli się za przyłączeniem do Przemyśla

Norbert Ziętal
W tym roku władze Przemyśla planują złożyć wniosek o powiększenie miasta o pięć sołectw z gminy wiejskiej Przemyśl i jedno z gminy Krasiczyn.
W tym roku władze Przemyśla planują złożyć wniosek o powiększenie miasta o pięć sołectw z gminy wiejskiej Przemyśl i jedno z gminy Krasiczyn. Archiwum Urzędu Miejskiego
Mieszkańcy wsi Krówniki opowiedzieli się za przyłączeniem do Przemyśla. Tak wynika z konsultacji społecznych przeprowadzonych w gminie wiejskiej Przemyśl.

Za przyłączeniem głosowało 167 mieszkańców, przeciw było 164. To nowość, bo w poprzednich latach mieszkańcy Krównik byli przeciwni.

Pozostałe cztery miejscowości gminy Przemyśl, o które chce się powiększyć miasto, czyli Pikulice, Nehrybka, Ostrów i Kuńkowce, opowiedziały się zdecydowanie przeciw.

- To dopiero konsultacje, ale cieszymy się, że mieszkańcy wyrazili chęć przyłączenia ich miejscowości do miasta - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.

Wniosek o powiększenie Przemyśla zostanie złożony wojewodzie podkarpackiemu do końca marca.

Wyniki konsultacji w innych miejscowościach gminy Przemyśl: Pikulice 37 głosów na tak, 243 na nie; Nehrybka 64 na tak, 400 na nie; Ostrów 119 na tak, 907 na nie; Kuńkowce 45 na tak, 265 na nie.

Konsultacje trwały od 22 do 29 stycznia.

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość ha ha ha
W dniu 10.02.2010 o 21:29, bezRadny ministrant napisał:

Czy moze orientuje się ktoś kto w najbliższych wyborach oprócz obecnego wojta bedzie ubiegał sie o ten,,fotel"?Napiszcie jak wiecie czekam.


TAK, TEN CO PISZE DO WIADOMOŚCI TYM CO NIE MAJĄ INTERNETU, LUB NIE UMIEJĄ CZYTAĆ.
b
bezRadny ministrant

Czy moze orientuje się ktoś kto w najbliższych wyborach oprócz obecnego wojta bedzie ubiegał sie o ten,,fotel"?Napiszcie jak wiecie czekam.

z
z Pikulic

Gratuluję Krównikom dokonania właściwego wyboru. My w Pikulicach nadal zostaniemy zapomnianą wiochą do której kochany wójt zaglądał tylko przy okazji zakrapianych imprez organizowanych przez nieudolnego Sołtysa. Kasa płynie do Ostrowa, Hermanowic, Ujkowic i innych zaprzyjaźnionych wiosek a w Pikulicach ???? jednym słowem DZIADOWNIA !!!!!! głosujcie na NIE to nadal będziemy siedzieć w tym GMINNYM GÓWNIE ....

z
z Krównik
W dniu 10.02.2010 o 10:58, Gość napisał:

hehe, no rzeczywiście mocne, mógł jeszcze dodać że dla tych co nie umieją czytać ;P No i tacy własnie ludzie głosowali za przyłączeniem do miasta - zostawię to bez komentarza


Dosłownie szkoda komentować niektóre wypowiedzi np: wypowiedź Wójta w prasie że 167= 164 i tacy ludzie nami zarządzają -Pozostawiam bez komentarza.
G
Gość
W dniu 09.02.2010 o 20:04, krówniczanin napisał:

Wyniki głosowania w Krównikach dla tych co nie mają internetu.hehe, no rzeczywiście mocne, mógł jeszcze dodać że dla tych co nie umieją czytać ;P
No i tacy własnie ludzie głosowali za przyłączeniem do miasta - zostawię to bez komentarza
~gosc~
W dniu 09.02.2010 o 20:04, krówniczanin napisał:

Wyniki głosowania w Krównikach dla tych co nie mają internetu.


Mocne
l
legionSH
W dniu 09.02.2010 o 20:04, krówniczanin napisał:

Wyniki głosowania w Krównikach dla tych co nie mają internetu.Dzięki za ten post. Nie mam internetu i dzięki tobie poznałem wyniki głosowania. Tylko jak ja to przeczytałem bez dostępu do sieci? Pewnie dzięki telepatii.
k
krówniczanin

Wyniki głosowania w Krównikach dla tych co nie mają internetu.
Liczba uprawnionych 428
Udział wzięło w konsultacjach - 363
Nie uczestniczyło 65
Na ta czyli za miastem 167
Na nie czyli za wsią 164
wstrzymało się czyli tchórze 24
Głosy nieważne 8
Jak widać całkiem dużo osób się opowiedziało i to znaczna część tych za wsią nie zawsze zgodnie ze swoją wolą.
Mogą na ten temat powiedzieć co niektórzy mieszkańcy przysiółka Horby - prawda?
Zatem Państwo radni jeżeli macie HONOR to sprawa jasna nie zatrzymujcie nas na siłę to nic nie da. Skończcie z tą paranoją. Skoro Krówniki chcą do miasta to otwórzcie im Może Czarne. Co prawda ewangelia o Was nie napisze ale historia i owszem.
Pozdrawiam i wierzę, że macie HONOR I ROZSĄDEK.

z
z Krównik

Jeżeli by tak się stało, że nasi radni zagłosują przeciw nam (Krównikom), to przypominam, Panowie - Was przecież ktoś wybrał nie po to byście "byli" radnymi, ale byście reprezentowali wyborców i w ich interesie działali.
Nie dobro Urzędu, ale dobro wyborców ma być dla Was najważniejsze. Krówniki się opowiedziały.
Niektórzy mi mówią, że w polityce tak jest i że jest to możliwe, ale zobaczcie jak postąpił Wójt i Radni Krasiczyna z Kruhelem? Podziwiam tych ludzi - wykazali się honorem.
Ktoś dobrze wyżej napisał: Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.

Liczę, że naszych Radnych także stać na to, a Wójt nie będzie na nich presji wywierał.
Pewnych rzeczy nie można już cofnąć, zaszły za daleko, desperacja ludzi będzie tylko przybierać na sile. Tak zaczynają się wszystkie przemiany. Zamiast bronić "starego" lepiej swoją energię i wysiłek poświęcić na przystosowanie się do "nowego".

Pozdrawiam wszystkich.

K
Krówniki

Coś dla Pana Wójta i Radnych z Gminy Przemyśl.
Przeczytajcie, proszę uważnie, a potem się zastanówcie, przed najbliższą sesją.
Głosiliście hasła; ZGODNIE Z WOLĄ MIESZKAŃCÓW.

Honor to postawa, dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne i czasami skłonnością do przesadnej reakcji na naruszenie tych zasad.
Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Tym różni się honor od pojęcia godności osobistej - godność nie wymaga zemsty, honor tak. Godność traci się w ciężkich warunkach bytowych, honor (jako dążenie do jej odzyskania) może się nawet wzmacniać.
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
Uznawane za honorowe
- przyznanie się do błędu
- dotrzymanie słowa
- bronienie podwładnego
- zwrot długu, szczególnie karcianego
- bezinteresowna pomoc w nagłych wypadkach (wolontariusze).
- obrona ojczyzny (patrioci)
- zemsta za wyrządzone krzywdy
- zakończenie walki w przypadku przeciwnika konającego lub bezbronnego, jeżeli walka ta nie jest zemstą
- podtrzymywanie swoich racji
Uznawane za niehonorowe
- kłamanie w żywe oczy (ludzie fałszywi),
- nie poznawanie kolegów w potrzebie,
- napuszczanie ludzi na siebie (żmije, padalce),
- kopanie leżącego,
- okradanie i oszukiwanie sierot, pogorzelców itp (hieny, hieny cmentarne),
- zmiana poglądów w zależności od sytuacji i lizusostwo,
- czytanie cudzej korespondencji
- nieuznanie przegranej w sporcie, wyborach lub losowaniu.
- znęcanie sie nad młodszymi, słabszymi itp itd.
Źródło - wikipedia.

m
mieszkaniec Krównik

Panie Wójcie , Panie Przewodniczący Rady -Głosząc w mediach hasła "ZAWSZE ZGODNIE Z WOLĄ MIESZKAŃCÓW" Mieszkańcy Krównik liczą że zachowacie się honorowo i uszanujecie wolę mieszkańców Krównik podczas głosowania na sesji!!!! Demokracja powiedziała sama za siebie. Radni z gminy Krasiczyn i sam Wójt uszanowli decyzje odnośnie Kruchela tak postępują ludzie HONOROWI.
Pozdrawiam!!!

b
bartek
W dniu 09.02.2010 o 09:52, PO napisał:

Posłowie PO Rzasa i Tomański bardzo się cieszą z tego wyniku. Taka jest wola lokalnej społeczności. Bedą skutecznie wspierać Prezydenta Miasta Przemyśla jak to robili od zawsze. I co najważniejsze z promienistym, szczerym uśmiechem, takim jak ma Tusk .Poprawia wam drogę do lotniska w Skrajnym koło Birczy, która kiedyś może być lotnikiem lokalnym cywilnym.Warto aby miasto powołało spółkę prawa handlowego i odkupiło ten teren wart podobno 600 tys zł od Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Mieszkańców Podkarpacia nie stać na takie degradowanie terenu utwardzonego na składowanie drzewa.Lotnisko o pasie startowym 1200x100 metrów zbudowane w latach 70 można stać się lotniskiem cywilnym dla małych samolotów lub helikopterów i być atrakcją dla turystów zagranicznych z Francji czy Anglii.
P
PO

Posłowie PO Rzasa i Tomański bardzo się cieszą z tego wyniku. Taka jest wola lokalnej społeczności. Bedą skutecznie wspierać Prezydenta Miasta Przemyśla jak to robili od zawsze. I co najważniejsze z promienistym, szczerym uśmiechem, takim jak ma Tusk .

p
prorok

A jaki procent uprawnionych do głosowania mieszkańców Krównik stanowią te 331 osób ? Niech się redaktor Ziętal i Wołczyk z Urzędu Miasta nie podniecają. Nadejdzie czas prawdy. I nasza odpowiedź będzie: NIE!!!

Dodaj ogłoszenie