reklama

Mieszkańcy osiedla Projektant w Rzeszowie nie chcą wodnego placu zabaw. Prezydent Tadeusz Ferenc: zróbmy konsultacje społeczne

Beata TerczynskaZaktualizowano 
Wizualizacja, jak wyglądałby wodny plac zabaw między blokami. Mieszkańcy „Projektanta” zebrali 500 podpisów przeciw budowie na ich osiedlu parku wodnego
Wizualizacja, jak wyglądałby wodny plac zabaw między blokami. Mieszkańcy „Projektanta” zebrali 500 podpisów przeciw budowie na ich osiedlu parku wodnego Wizualizacja
Mieszkańcy osiedla Projektant w Rzeszowie w ratuszu protestowali przeciw budowie pod ich blokami wodnego placu zabaw. Nie chcą przed oknami hałasu, krzyków dzieci, szumu wody, problemów z zaparkowaniem samochodów. Wolą w tym miejscu park, ciszę i spokój. Prezydent Tadeusz Ferenc zaproponował konsultacje społeczne w dzielnicy.

We wtorek mieszkańcy osiedla Projektant spotkali się w ratuszu z prezydentem i dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Tłumaczyli, dlaczego nie chcą koło swoich bloków dużego wodnego placu zabaw.

Hałas będzie jak przy fontannie multimedialnej

- Byłby on oddalony od najbliższych bloków zaledwie o 20- 30 m, umiejscowiony centralnie między budynkami, na 500 metrach kwadratowych - mówi pani Agnieszka, mieszkanka osiedla Projektant.

- W planach jest 10 sikawek i niecka, czyli brodzik. Co to oznacza? Zjadą tutaj ludzie z całego miasta, a nawet okolic. Od rana do wieczora będą krzyki, wrzaski, piski. A akustyka w tym zagłębieniu jest taka, że wszystko to będzie się niosło po okolicznych blokach. Mieszkańcy ul. Bieckiej jeszcze od tej strony mają sypialnie.

Pan Artur dodaje, że nie chcą u siebie powtórki z tego, co zgotowano mieszkańcom bloku koło fontanny multimedialnej.

- Spodziewamy się, że u nas byłoby znacznie gorzej - podkreśla. - Nie mamy nic przeciw wodnemu placowi zabaw, ale w innej lokalizacji, nie między blokami. Są przykłady innych miast, gdzie takie atrakcje znajdują się np. w parkach, z dala od zabudowań. Myślę, że w Rzeszowie takie miejsca można znaleźć.

Mieszkańcy „Projektanta” proponują np. plac przy szkole na osiedlu, gdzie do bloków jest 100 metrów, na bulwarach nad Wisłokiem w miejscu nieczynnej fontanny albo koło Parku Papieskiego.

Czytaj także: Tak ma wyglądać wodny plac zabaw w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

Przekonują, że ten teren powinien zostać zalesiony, zazieleniony. Aby, na ile to możliwe w mieście, mieć jakąkolwiek ostoję ciszy i spokoju.

Mieszkania stracą na wartości

Co planowana inwestycja jeszcze dla nich oznacza?

- Likwidację miejsc parkingowych dla kilku bloków, których i tak jest za mało - punktują. - Już dziś ul. Błogosławionej Karoliny jest zatłoczona, a wciąż powstają nowe bloki. Dojazd na osiedle i wyjazd będzie utrudniony. A do tego miałyby dojść jeszcze auta korzystających z wodnego placu. Ważna jest jeszcze jedna kwestia. Boimy się utraty wartości naszych mieszkań. Kto je kupi z takim uciążliwym sąsiedztwem?

Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa przypomina, że 2 lat temu to właśnie rada tego osiedla, mieszkańcy, spółdzielnia zgłosili pomysł, by w tym miejscu wybudować wodny plac zabaw. - Zapaliliśmy się do tej wizji. Prezydent obiecał ludziom taką atrakcję. Przygotowaliśmy koncepcję. Liczyliśmy, że pieniądze na projekt mogłyby pochodzić z budżetu obywatelskiego - mówi rzecznik.

Czytaj także

- Nagle, zmiana w nastawieniu mieszkańców. Teraz już nie chcą, protestują. Prezydent wysłuchał wszystkich argumentów. Konkluzja tego spotkania była taka, aby przeprowadzić konsultacje społeczne na całym osiedlu. Termin zostanie podany, ale myślę, że odbyłoby się to po wakacjach.

Konsultacje?

- Owszem, ale nie dla całego osiedla - mówią protestujący. - Niech wypowiedzą się najbardziej zainteresowani, czyli mieszkający w bliskiej odległości od tego placu a nie z drugiego końca osiedla, oddaleni 2 km. Im nie będzie hałas dokuczał. Będą mieli spokój i atrakcję, a my kłopot.

Zobacz także: Baseny ROSiR w Rzeszowie już otwarte

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 57

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nieprzemyślana ,,innowacja". Tego typu place zabaw są częścią basenów, lub dużych zespołów zieleni.

M
Mick
2019-07-19T22:46:21 02:00, Mediator 😂:

Do protestujących - Czy zlokalizowanie tej inwestycji w okolicach kosmosu byłoby wystarczająco daleko od Państwa bloków?

Żeby być śmiesznym trzeba podstawowej wiedzy. Kosmos - wszystko co istnieje, cała przestrzeń, pod Twoim domem też. 10 metrów od okna sypialni.

M
Mick
2019-07-18T09:25:48 02:00, Mieszkaniec bloków:

Jestem mieszkańcem blokiw, o których mowa w artykule. Popieram budowę. Niech w końcu coś powstanie w mieście. Nie słuchajcie tych ludzi, którzy zostali wychowani w poprzednim ustroju. Tego nie da się wyleczyć. Stare baby będą kłapać, chyba że w parku powstałby targ z ciuchami (wielkimi gaciami) albo przychodnia. Wtedy to co innego. Hobby starych bab zaspokojone. A i duży przystanek. Bo przecież trzeba pozajmować miejsca w MPK. Budujcie aż wam betonu braknie. Najlepiej jakiś kształt podobny do muszli, żeby ładnie dźwięki odbijała w stronę tych bab. Z fartem Tadziu

To trafiłeś ze starymi babami. Jako 30-letni mieszkaniec sąsiedniego bloku nie wyobrażam sobie odpoczynku po pracy w upalny dzień przy tej atrakcji. Znajomy mieszkał przy PCK, ale fontanna go wykańczała. Park wodny na większym obszarze, osłonięty budynkami usługowymi, restauracją, parkiem z drzewami - super. Park 20 metrów pod oknem i osiedle betonu bez tego oczka zieleni...zdecydowanie nie.

M
Mediator 😂

Do protestujących - Czy zlokalizowanie tej inwestycji w okolicach kosmosu byłoby wystarczająco daleko od Państwa bloków?

G
Gość
2019-07-18T11:11:49 02:00, Gość:

Przy końcu ul.Iwonickiej do Pańskiej jest miejsce po prawej stronie kilometr od spornego miejsca w sam raz na takie atrakcje, wyrównać teren, a i parkingi są zajezdnia autobusowa i nikomu tam nie będzie przeszkadzać, i po kłopocie

W miejcu o którym wspominasz ma chyba powstać przedszkole.

G
Gość
2019-07-17T21:20:00 02:00, Gość:

A co na osiedlu tylko dzieci mieszkają,że trzeba dla nich wszystko robić kosztem ciszy dla pozostałych grup wiekowych?A co z zielenią?Też mieszkam na projektancie i dość mam traktowania dzieci jak święte krowy,które niszczą zieleń urządzając sobie place do gry w piłkę na trawnikach,wrzeszczących pod oknami nie swoich bloków,łamiących gałęzie drzew i krzewów,niszczących zieleń dla zabawy a rodzice im na to zezwalają biernie na to patrząc, nie widząc co ich pociechy wyczyniają.

2019-07-18T05:54:35 02:00, Myślący:

Jak nie potrafisz funkcjonować w społeczeństwie z innymi ludźmi, oraz chcesz mieć cisze i spokój to wybuduj się na odludziu. Kupił mieszkanie jeden z drugim w blokowisku i chce swoje rządy wprowadzać co najmniej jak byłby właścicielem całego osiedla. Na szczęście decyduje większość, nie zburaczała mniejszość której wszystko nie pasuje.

Też jestem za budową parku wodnego!!!

2019-07-18T06:21:45 02:00, Gość:

Jak jesteś taki myślący to pomyśl:dlaczego w tym konkretnym przypadku myśli się tylko o dzieciach a nie o mieszkańcach,którzy ciężko pracują i chcą po pracy odpocząć we własnym mieszkaniu we względnym spokoju a nie mieć za za oknami taką "dziecięcą rozrywkę". Lokalizując taką"atrakcję" trzeba myśleć w wszystkich grupach wiekowych a nie traktować dzieci jak pępek świata,którym się wszystko należy nie patrząc na dobro innych.Przecież taki wodny park dziecięcy można zlokalizować z dala od budynków mieszkalnych,bo są takie możliwości i każdy będzie zadowolony.

2019-07-18T07:02:57 02:00, Gość:

Skoro nie traktowałeś/aś swoich dzieci jak pępek świata to jesteś wyrodnym rodzicem, bądź ich w ogóle nie posiadasz-może i dobrze. Tyle w temacie.

2019-07-18T07:24:22 02:00, Gość:

Owszem moje dziecko było i jest dla mnie najważniejsze ale jednocześnie uczyłam to dziecko szacunku do innych ludzi i ich potrzeb,czego dzisiejsi rodzice nie uczą i mają młodzież skupioną tylko na sobie i tylko postawę roszczeniową,typu:im się wszystko należy i wszystko im daj. Tyle w temacie.

2019-07-18T07:38:37 02:00, Gość:

Napisałeś/aś wyraźnie ze wg ciebie dziecko nie jest pępkiem świata. Co teraz obracasz kota ogonem. Żałosne.

2019-07-18T07:45:37 02:00, Gość:

Dziecko jest ważne dla swojego rodzica,ale nie można wymuszać na innych kosztem tych innych tego "pępkowstwa"dla swojego dziecka,co dzisiejsi rodzice czynią i uważają to za normalne,a niestety jest tylko niezdrową postawą roszczeniową

2019-07-18T08:06:13 02:00, Gość:

Roszczeniowa to jest garstka śmiesznych ludków którzy myślą że są na swoim wsiowym zagonie i są ze wszystkim na nie. Tyle w temacie. Żegnam.

2019-07-18T08:11:07 02:00, Gość:

Jak się nie ma argumentów to pozostaje "argument" wyzywania i obrażania komentujących-i już wiadomo z kim mamy do czynienia.

2019-07-18T08:14:51 02:00, Cisza:

Zamilcz jak ci ktoś sugeruje od jakiegoś czasu,bo kłapiesz i kłapiesz a tu o ciszę chodzi.

Hahahaha

Cisza i spokój to w lesie

A
A

Szanowni Państwo mieszkancy ul.Bieckiej od strony gdzie ma powstać park wodny mają swoje sypialnie, pokoje dla dzieci, a miejsca parkingowe są mocno ograniczone. Proszę o wyrozumiałość.

L
Lol
2019-07-18T10:00:08 02:00, elo:

Rzeszowskie plemię zadupian chce wszystkiego w mieście, ale broń boziu w swoim sąsiedztwie :)

Zadupianie z projektanta :D

G
Gość

Przy końcu ul.Iwonickiej do Pańskiej jest miejsce po prawej stronie kilometr od spornego miejsca w sam raz na takie atrakcje, wyrównać teren, a i parkingi są zajezdnia autobusowa i nikomu tam nie będzie przeszkadzać, i po kłopocie

M
Maciek
2019-07-18T10:10:03 02:00, allo:

"Nie mamy nic przeciw (...), ale w innej lokalizacji (...)"

Czego by nie chciano zrobić zawsze to samo. Wszyscy niby chcą aquaparku - to nie tylko nie koło mnie. Chcieli na Baranówce, to nie bo pieski nie będą mieć gdzie "użyźniać" ziemi. Chcieli w innej lokalizacji to też nie. To samo z lodowiskiem itd. Czy w tym mieście można coś zrobić, tak żeby komuś to nie przeszkadzało? Tak tylko przypomnę, że osoby protestujące nie są właścicielami terenów do zarządzania, którego roszczą sobie prawo.

Takie rzeczy (jak lodowiska, parki wodne, centra handlowe, wesołe miasteczka, tory wyścigowe) buduje się poza miastem. Mamy XXI w. a wiedza o tym pozostaje wciąż tajemna dla włodarzy Rzeszowa.

a
allo

"Nie mamy nic przeciw (...), ale w innej lokalizacji (...)"

Czego by nie chciano zrobić zawsze to samo. Wszyscy niby chcą aquaparku - to nie tylko nie koło mnie. Chcieli na Baranówce, to nie bo pieski nie będą mieć gdzie "użyźniać" ziemi. Chcieli w innej lokalizacji to też nie. To samo z lodowiskiem itd. Czy w tym mieście można coś zrobić, tak żeby komuś to nie przeszkadzało? Tak tylko przypomnę, że osoby protestujące nie są właścicielami terenów do zarządzania, którego roszczą sobie prawo.

e
elo

Rzeszowskie plemię zadupian chce wszystkiego w mieście, ale broń boziu w swoim sąsiedztwie :)

G
Gość

Drzewa są potrzebne z prawdziwego zdarzenia, nie takie małe ozdobne jak to mają teraz w zwyczaju sadzić, a nie kolejna betonowa inwestycja...

M
Mieszkaniec bloków

Jestem mieszkańcem blokiw, o których mowa w artykule. Popieram budowę. Niech w końcu coś powstanie w mieście. Nie słuchajcie tych ludzi, którzy zostali wychowani w poprzednim ustroju. Tego nie da się wyleczyć. Stare baby będą kłapać, chyba że w parku powstałby targ z ciuchami (wielkimi gaciami) albo przychodnia. Wtedy to co innego. Hobby starych bab zaspokojone. A i duży przystanek. Bo przecież trzeba pozajmować miejsca w MPK. Budujcie aż wam betonu braknie. Najlepiej jakiś kształt podobny do muszli, żeby ładnie dźwięki odbijała w stronę tych bab. Z fartem Tadziu

R
RZ

Panie Tadeuszu

Proszę robić swoje

!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3