Mieszkanka Pstrągowej: w całej Polsce susza, a u nas strażacy wożą wodę do basenów…

Marcin PiecykZaktualizowano 
Archiwum
Do naszej redakcji zadzwoniła czytelniczka, mieszkanka Pstrągowej, w pow. strzyżowskim. Według niej strażacy z tamtejszej jednostki OSP rozwożą wodę na życzenie – napełniają ludziom przydomowe baseny.

– W naszej miejscowości nie każdy dom jest podpięty do sieci wodociągów, a z racji na suszę brakuje nam wody w studniach. Mamy na nią duże zapotrzebowanie, większość mieszkańców ma zwierzęta i jakoś trzeba sobie radzić. Kiedy zapytałam wójta czy można prosić o dolanie wody do studni przez strażaków, ten odpowiedział, że to nieopłacalne, bo wiąże się z dużymi kosztami a woda i tak bardzo szybko stamtąd zniknie – mówi mieszkanka Pstrągowej.

Mieszkanka Pstrągowej: strażacy napełniali basen na prywatnej posesji

– Ostatnio widziałam, że strażacy napełniali basen na prywatnej posesji. Taką samą sytuację zauważyła moja znajoma, która postanowiła również o to poprosić. Odmówili jej twierdząc, że nic takiego nie robili. Wójt pytany o sprawę twierdzi, że nic na ten temat nie wie. Wydaje mi się, że wodę dostają tylko rodziny czy sąsiedzi strażaków

– denerwuje się kobieta.

Czytelniczka dowiedziała się od innych mieszkańców, że osoby korzystające z tej „usługi” płacą za wodę, ale już za transport i samą mobilizację straży pożarnej – nie.

Czytaj także

– To wydatek podatników, czyli nas wszystkich. Dlaczego w takim razie jedni mogą skorzystać z pomocy OSP, a inni muszą męczyć się i donosić wodę z pobliskiego potoku? To niesprawiedliwe – oburza się mieszkanka Pstrągowej.

Wójt gminy Czudec: strażak się przyznał, poniesie koszty

W tej sprawie udało nam się porozmawiać z wójtem gminy Czudec, Andrzejem Ślipskim. Zapytany o sytuację ze strażakami odpowiedział, że o niczym nie wie, ale postara się to szybko wyjaśnić. Jak dowiedział się od strażaków z Pstrągowej, faktycznie, jeden z nich wziął samochód i napełnił basen mieszkance wsi.

– Chłopak od razu przyznał się do tego i opisał mi dokładnie jak to było. Poprosiła go o to kobieta, matka niepełnosprawnej dziewczynki. Udało im się kupić przydomowy basen, a że bardzo ciężko było jej nosić wodę z potoku, zapytała strażaka, czy nie byłoby takiej możliwości

– tłumaczy Andrzej Ślipski.

– Woda była z naszej sieci, kobieta za nią zapłaciła. Kierowca powiedział, że jeżeli będą jakieś konsekwencje, to całą odpowiedzialność bierze na siebie – dodaje.

Czytaj także

Wójt uspokaja też obawy czytelniczki co do pokrycia kosztów wyjazdu wozu strażackiego. Powiedział, że nie zapłacą za to podatnicy, a właśnie strażak, który wziął samochód.

– Będą to wręcz śmieszne koszty - może dwadzieścia, góra trzydzieści złotych. Chłopak już wie, że będzie musiał zapłacić, jest na to gotowy – mówi wójt.

Jeżeli chodzi o dowożenie wody do studni, to straż pożarna stara się tego unikać.

– Nasze wozy nie są przystosowane do tego, żeby transportować wodę pitną. Dawniej tak robiliśmy, ale teraz po prostu nie możemy – taka woda może zaszkodzić osobom czy zwierzętom, które ją piją – tłumaczy Wiesław Nieroda, prezes OSP Pstrągowa.


ZOBACZ TEŻ: Hydrolodzy ostrzegają przed suszą hydrologiczną, która będzie miała poważne konsekwencje

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 44

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mieszkaniec wsi Pstrągowa

Witam wsystkich zainteresowanych tą sprawą. Chciałbym wyrazić moją własną opinię na ten temat.

Piszący ten artykuł Dziennikarz oraz Pani informująca w tej sprawie zapomnieli o paru ważniejszych rzeczach, a mianowicie o tym, że:

1. Jeśli wóz strażacki jest eksploatowany do innych celów niż pożar zachodzi niebezpieczeństwo, że gdyby pożar miałby miejsce w tym własnie czasie, kiedy strażak wozi wodę do basenu, to opóźniłaby się akcja ratownicza.....i co wtedy?

2. Jeśli wóz strażacki jest eksploatowany nie do celów ratowniczych nachodzi pytanie co z ubezpieczeniem pojazdu gdyby był w wypadku drogowym?

3. Jeśli w mojej wsi zachodzą takie rzeczy nachodzi pytanie: Czy w innych wioskach takich jak Pstrągowa też takie sutuacje mają miejsce. Wtedy to nie są sprawy 20-30 zl ,ale pomnożone przez xxx razy.

4. Przecież nie używamy radiowozów, aby zrobić komuś zakupy, albo pogotowia ratnkowego do własnych celów. A może i są takie sytuacje?.... kto wie??/ Może potrzebujemy zmiany ???

Zmiany:

1. Proponuję, aby włada zainteresowala się troszkę co się dzieje w różnych instytucjach.

2. Potrzebujemy sprawdzać sprawdzających.

3. Robić kontrole, audyty itd.

4. Może trzebabyłoby pomyśleć, aby OSP więcej dostawali?

Pochwalam jednak inicjatywę strażaka, ale uważam że jak bardzo chciał pomóc to nie było przeszkody zorganizować beczki na wodę, mógł zabrać swój traktor jeśli taki posiada, a jak nie to zorganizować inny.... jeśli to jest sprawa paru zlotych.

Pozdrawiam.

D
Daniel.
2019-07-18T19:22:20 02:00, Daniel.:

Panie Pawle trza widzieć własną rodzinę i własne problemy a nie opisiwac kogoś nikt nikogo nie złapał za rękę i nie słyszał donosu.my nie jesteśmy od sądzenia tylko bòg on wie najlepiej. A takie opisy jak czytam wszystkie komentarze ogułem że wie kto to zrobił to proszę podać konkretne dowody nagranie donosu biling .A jak tego nie ma to proszę nie pisać bo to jest dziecinada

Pani Magda. jak pani chce to podam swojie dane adres nazwisko bo jestem mieszkam w innej części polski. Ja nie mam nic do ukrycia tak jak połowa wypowiadających się umią tylko podpisywać się jako gość lub tylko imię i potrafią tylko oskarżać o czyn a nie mając dowdòw. Jest pani katoliczką bo ja jestem i wiem że oskarżenie osoby bez dowodów jest grzechem. Więc niech się skonczy wreście takie głupie opisy ludzi oskarżających.a jak nie mają co robić.niech idą do kościoła się pomodlić.z poważaniem Daniel Cichy

M
M.D.
2019-07-18T19:22:20 02:00, Daniel.:

Panie Pawle trza widzieć własną rodzinę i własne problemy a nie opisiwac kogoś nikt nikogo nie złapał za rękę i nie słyszał donosu.my nie jesteśmy od sądzenia tylko bòg on wie najlepiej. A takie opisy jak czytam wszystkie komentarze ogułem że wie kto to zrobił to proszę podać konkretne dowody nagranie donosu biling .A jak tego nie ma to proszę nie pisać bo to jest dziecinada

2019-07-18T20:43:59 02:00, Magda.:

Daniel ha ha to żaden Daniel akurat ten styl pisania jest znamy większości mieszkańców Pstrągowej. Kurcze okropnie u nas się zrobiło, naprawdę nasza wieś jest jak z tych kawałów ... A jesli chodzi o te donosy to kilka osób a szczególnie jedna pani sama sobie swoim postępowaniem sprawiła że teraz wszystko jest na nią? Ale czy niesłusznie? Jeśli się ciągle pod kimś dołki kopię to sie w nie wpada ... Smutne sama zapracowała no to że jest o wszystko posądzana. Na całkiem niewinna osobę to nie padło. Może warto zastanowić się nad własnym postępowaniem?

Wszyscy też wiedzą ,że jeden człowiek dużo mówi co się dzieje w Pstrągowej i o wielu ludziach .Kto jakim autem jeździ,jaki ma dom,gdzie pracuje,czym się zajmuje,jakie znajomości z kim .Żeby tylko się pośmiać i obgadac.Gdy z nim pracowałem na bieżąco byłem świadkiem mówienia o ludziach ze wsi.Taka przenośnia radiowa to była.Basen to teraz każdy w domu ma większy ,mniejszy,Posądzanie kto doniósł szukanie ,obwinianie stawialbym na jedną osobę która mówi w całej wsi ,że to ten albo ten i sam robi zamieszki we wsi a mieszka w centrum wsi ,żeby swoją dupę chronić święty nie jest.

D
Daniel.

Panie Pawle trza widzieć własną rodzinę i własne problemy a nie opisiwac kogoś nikt nikogo nie złapał za rękę i nie słyszał donosu.my nie jesteśmy od sądzenia tylko bòg on wie najlepiej. A takie opisy jak czytam wszystkie komentarze ogułem że wie kto to zrobił to proszę podać konkretne dowody nagranie donosu biling .A jak tego nie ma to proszę nie pisać bo to jest dziecinada

P
Paweł.
2019-07-17T03:11:36 02:00, Gość:

Zapewne pani która zgłosiła ten temat i którą tak to uraziło to ta pani którą cała Pstrągowa zna dobrze z imienia i nazwiska. W tym wypadku szukanie sensacji i rozgłosu jest rodzinne. Proponuję się jej zająć sprawami rodzinnymi i wychowaniem własnych dzieci bo na to czasu ma znacznie za mało co widać po zachowaniu dzieci. Ale jak ważniejszy jest Facebook i rozgłosu tak jest. Druga sprawa a mianowicie każdy mieszkaniec dobrze wie że straż nie robi tego za darmo i pieniądze podatników przynajmniej u nas. Zawsze uiszczana jest opłata. Ale najwyraźniej komuś ciężko było to zweryfikować podczas pisania tego "artykułu". Poza tym o podatnikach ta pani pojęcia nie ma bo podatnicy to ludzie pracujący legalnie mający dochody a nie paniusie z głowami w oknach obserwujące całą wieś i wszystkich oprócz siebie siedzące cały dzień na d.... I nie robiące zupełnie nic poza obsrywaniem wszystkich dookoła. I życzył bym wszystkim żeby mieli taką straż jak na Pstrągowej bo to są bardzo pomocni i wyrozumiali ludzie oby takich więcej. A ta pani dawno powinna być na leczeniu bo to choroba już. Gdzie myślenie logika. Wodę do picia z wozu strażackiego? Zapewne jak by jej przywieźli a potem dostała by biegunki latała by po sądach i do gazet. To dopiero był by tytuł i artykuł dostałam biegunki po wodzie z OSP. Więcej pisać szkoda bo szkoda mi na takie dewotki i ich sensację czasu. Dziwię się w ogóle temu co artykuł pisał. Najpierw sprawdź następnym razem zanim napiszesz taki chłam

" Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."

P
Paweł.
2019-07-17T03:11:36 02:00, Gość:

Zapewne pani która zgłosiła ten temat i którą tak to uraziło to ta pani którą cała Pstrągowa zna dobrze z imienia i nazwiska. W tym wypadku szukanie sensacji i rozgłosu jest rodzinne. Proponuję się jej zająć sprawami rodzinnymi i wychowaniem własnych dzieci bo na to czasu ma znacznie za mało co widać po zachowaniu dzieci. Ale jak ważniejszy jest Facebook i rozgłosu tak jest. Druga sprawa a mianowicie każdy mieszkaniec dobrze wie że straż nie robi tego za darmo i pieniądze podatników przynajmniej u nas. Zawsze uiszczana jest opłata. Ale najwyraźniej komuś ciężko było to zweryfikować podczas pisania tego "artykułu". Poza tym o podatnikach ta pani pojęcia nie ma bo podatnicy to ludzie pracujący legalnie mający dochody a nie paniusie z głowami w oknach obserwujące całą wieś i wszystkich oprócz siebie siedzące cały dzień na d.... I nie robiące zupełnie nic poza obsrywaniem wszystkich dookoła. I życzył bym wszystkim żeby mieli taką straż jak na Pstrągowej bo to są bardzo pomocni i wyrozumiali ludzie oby takich więcej. A ta pani dawno powinna być na leczeniu bo to choroba już. Gdzie myślenie logika. Wodę do picia z wozu strażackiego? Zapewne jak by jej przywieźli a potem dostała by biegunki latała by po sądach i do gazet. To dopiero był by tytuł i artykuł dostałam biegunki po wodzie z OSP. Więcej pisać szkoda bo szkoda mi na takie dewotki i ich sensację czasu. Dziwię się w ogóle temu co artykuł pisał. Najpierw sprawdź następnym razem zanim napiszesz taki chłam

"A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? "

P
Paweł.

Mówią,że na Podkarpaciu jest najwięcej katolików a tu taka zawiść ,zarówno w artykule jak i piszących .Na wsiach mieszkają najgorsi nawet nie widzieli kto co zrobił ale i tak kogoś muszą winić dołożyć swoje 5 groszy . Pozdrawiam rodaków z Niemiec

G
Gość

Wzorowa obywatelka, która zgłosiła tę sprawę zapewne nie wie co znaczy służyć w OSP. Chłopak podejrzewam, że nieraz wyjeżdżał do akcji, za które nie dostał ani grosza. Może czasem z narażeniem życia. A teraz chcąc pomóc znajomej jeszcze zapłaci za wykorzystanie wozu strażackiego. Brawo, brawo, jeszcze raz brawo dla Pani donosicielki.

G
Gość

Zapewne pani która zgłosiła ten temat i którą tak to uraziło to ta pani którą cała Pstrągowa zna dobrze z imienia i nazwiska. W tym wypadku szukanie sensacji i rozgłosu jest rodzinne. Proponuję się jej zająć sprawami rodzinnymi i wychowaniem własnych dzieci bo na to czasu ma znacznie za mało co widać po zachowaniu dzieci. Ale jak ważniejszy jest Facebook i rozgłosu tak jest. Druga sprawa a mianowicie każdy mieszkaniec dobrze wie że straż nie robi tego za darmo i pieniądze podatników przynajmniej u nas. Zawsze uiszczana jest opłata. Ale najwyraźniej komuś ciężko było to zweryfikować podczas pisania tego "artykułu". Poza tym o podatnikach ta pani pojęcia nie ma bo podatnicy to ludzie pracujący legalnie mający dochody a nie paniusie z głowami w oknach obserwujące całą wieś i wszystkich oprócz siebie siedzące cały dzień na d.... I nie robiące zupełnie nic poza obsrywaniem wszystkich dookoła. I życzył bym wszystkim żeby mieli taką straż jak na Pstrągowej bo to są bardzo pomocni i wyrozumiali ludzie oby takich więcej. A ta pani dawno powinna być na leczeniu bo to choroba już. Gdzie myślenie logika. Wodę do picia z wozu strażackiego? Zapewne jak by jej przywieźli a potem dostała by biegunki latała by po sądach i do gazet. To dopiero był by tytuł i artykuł dostałam biegunki po wodzie z OSP. Więcej pisać szkoda bo szkoda mi na takie dewotki i ich sensację czasu. Dziwię się w ogóle temu co artykuł pisał. Najpierw sprawdź następnym razem zanim napiszesz taki chłam

G
Gość
2019-07-16T11:06:51 02:00, Gość:

Ale afera o jeden artykuł i jedna stronę. Wszyscy zwalają winę na siebie ale realnosc jest taka nikt nikogo nie złapał i podając jakieś dane o osobach o jakas dziecinada albo rynek gdzie baby debatują ci jak kiedy a tu o to ne chodzi

a czyn strażka niby dobry ale i też nie przemyślany nie jestem wrogiem .dobrych uczynków żeby nie było.

2019-07-16T11:16:14 02:00, Gość:

A jeszcze zapomniałem dodać jak ktoś odpisujie druga osobę niech podpisze się a nie tylko gość. Jestem osobą postrona ale czytajac ten artykuł i wypowiedzi to śmiech mnie ogarnia co ludzie potrafią pisać

2019-07-16T11:36:17 02:00, Gość:

Widzę że ktoś wkocu się ujawnił brawa mu

2019-07-16T11:40:24 02:00, Gość:

Patryk f masz rację nie ma co ciągnąc takiej paranoji bo cał polska czyta włącznie ze mną ubaw o pachy

2019-07-16T11:51:35 02:00, Gość:

Michał m a tak na marginesie jako osoba postrona co niby jest że strąna pstrągowa na co dzień bo przeglądając ja szybko nic w niej nie znalazłem o waszej wsi i ludziach niepokojącego

A taka afera jest że hoo

2019-07-16T12:37:55 02:00, Gość:

Patryk f słusznie piszesz nie net jest

od dyskusji tylko w cztery oczy rozmowa lubo gebie Tylko jak ktoś opisujie kogoś i jesCze niech okaże się to nieprawda to wtedy lipa dla osoby która opisuje.

2019-07-16T12:59:48 02:00, Gość:

A tu się pan ja myli sa padane imienia zawody i litery nazwisk. To troszkę za dużo mi się wydaje

Niby ma pan/pani racjie ale zawsze może się to skończyć sądzie i nikomu tego nie życzę ale takie tematy są tu poruszone że kabaret można napisać

G
Gość

Imienia? Co to? Zawody? Raczej różne osoby różne rzeczy dodały, kto chciał to posklejał sobie to do kupy i się domysla. Ale nikt tu nic co zabronione nie wyjawił. Jakby tak było to wszystkie artykuły czy to w mediach a gdzie nie są podane nazwiska tylko pierwsze litery były by pod lupą ...

G
Gość
2019-07-16T11:06:51 02:00, Gość:

Ale afera o jeden artykuł i jedna stronę. Wszyscy zwalają winę na siebie ale realnosc jest taka nikt nikogo nie złapał i podając jakieś dane o osobach o jakas dziecinada albo rynek gdzie baby debatują ci jak kiedy a tu o to ne chodzi

a czyn strażka niby dobry ale i też nie przemyślany nie jestem wrogiem .dobrych uczynków żeby nie było.

2019-07-16T11:16:14 02:00, Gość:

A jeszcze zapomniałem dodać jak ktoś odpisujie druga osobę niech podpisze się a nie tylko gość. Jestem osobą postrona ale czytajac ten artykuł i wypowiedzi to śmiech mnie ogarnia co ludzie potrafią pisać

2019-07-16T11:36:17 02:00, Gość:

Widzę że ktoś wkocu się ujawnił brawa mu

2019-07-16T11:40:24 02:00, Gość:

Patryk f masz rację nie ma co ciągnąc takiej paranoji bo cał polska czyta włącznie ze mną ubaw o pachy

2019-07-16T11:51:35 02:00, Gość:

Michał m a tak na marginesie jako osoba postrona co niby jest że strąna pstrągowa na co dzień bo przeglądając ja szybko nic w niej nie znalazłem o waszej wsi i ludziach niepokojącego

A taka afera jest że hoo

2019-07-16T12:37:55 02:00, Gość:

Patryk f słusznie piszesz nie net jest

od dyskusji tylko w cztery oczy rozmowa lubo gebie Tylko jak ktoś opisujie kogoś i jesCze niech okaże się to nieprawda to wtedy lipa dla osoby która opisuje.

A tu się pan ja myli sa padane imienia zawody i litery nazwisk. To troszkę za dużo mi się wydaje

J
Ja

Halo halo ale w tej dyskusji nie byly podane żadne konkretne dane, nikt nie zostanie tu za nic pociągnięty.

G
Gość
2019-07-16T11:36:02 02:00, Patryk F:

Dobra ludzie dajcie już sobie spokój

Dawniej były Gs-y ludzie poszli narabali się w trzy d... dali sobie po gebach i był spokój .Już te czasy minęły i piszą w necie .

G
Gość

Nienawiść na wsi 🤔

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3