Millenium AKRO Rzeszów i Akademia Judo Rzeszów zdobyły medale nad morzem

Judocy Millenium Akro przywieźli z Pucharu Polski pięć medali
Judocy Millenium Akro przywieźli z Pucharu Polski pięć medali Archiwum Millenium Akro
Osiem medali zdobyli w judocy ze stolicy Podkarpacia w Międzynarodowym Pucharze Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików, który odbył się w Gdyni

Pięć krążków znad morza przywieźli judocy i judoczki Millenium AKRO Rzeszów. Po złoto sięgnęli: Ignacy Dziepak (do 60 kg) w rywalizacji młodzików, Filip Jakubowski (73 kg) w gronie juniorów młodszych oraz Ewgienij Korovel wśród juniorów (55 kg). Srebrny w zawodach wywalczyła Lena Kuzia (57 kg, młodziczki), a brąz zdobył Mateusz Grendys (81 kg, juniorzy).

Na siódmych miejscach sklasyfikowani zostali: Hubert Jakubowski (42 kg, młodzicy) oraz Adam Dereń do (73 kg, juniorzy). W klasyfikacji klubowej podopieczni Piotra i Norberta Majchera uplasowali się na bardzo wysokiej, piątej pozycji.

Bardzo dobry występ w Gdyni zanotowali także młodzicy Akademii Judo. Pięcioosobowa ekipa zdobyła trzy medale. Złoty w kategorii do 44 kg (na 18 startujących) wywalczyła Julia Szczepańska. Po brąz sięgnęli: Piotr Kopiec (42 kg, na 33 startujących) oraz Gabriel Siorek (60 kg, 20 startujących). Wysokie piąte miejsce zajął Filip Jurkowski (46 kg, 31), a siódmy był Jakub Kołodziejski (55 kg, 38).

W turnieju wystartowało ponad 1300 zawodników i zawodniczek ze 147 klubów z Polski, Czech, Szwecji, Danii, Gruzji, Estonii i Ukrainy.