Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miłość gaśnie, zastępują ja „uczucia miłościopodobne”. Czy to początek końca cywilizacji?

Andrzej Plęs
Andrzej Plęs
Przez dekady była przewodnim motywem estradowych piosenek i filmu, przez stulecia głównym tematem sztuki scenicznej i literatury. Sztuka będzie chyba musiała poszukać sobie innego motywu przewodniego, bo tradycyjnie pojmowaną miłość zabija postęp cywilizacyjny. I właśnie rozmowa o miłości zainauguruje IV edycję cyklu wykładów otwartych „Wielkie Pytania w Nauce”.

Wraz z rozwojem ponowoczesności, zmieniał się w społeczeństwie sposób pojmowania miłości. Czym dziś jest dla nas miłość? Jak przez te wszystkie lata zmieniały się nasze relacje i w jakim zakresie ponowoczesność zmieniła nasze pojmowanie miłości?
Nie etyka i filozofia będzie roztrząsać narastające tendencje ludzkości do „uczuć miłościopodobnych”, ale psychiatria i psychologia. 27 listopada o godz. 17. na scenie Filharmonii Podkarpackiej zasiądą prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro - psychiatra, psychoterapeuta oraz ks. dr Jacek Prusak - publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. I dowodzić będą, że wprawdzie „miłość niejedno ma imię”, ale ostatnio przybiera imiona dotychczas cywilizowanej ludzkości nieznane. Już tytuł spotkania - „Miłość zagrożona przez ponowoczesność” brzmi alarmistycznie, argumenty i przykłady, jakie padną podczas tej dyskusji uświadomią zgromadzonym, że zjawisko może mieć społecznie bardzo praktyczny wymiar. Negatywnie praktyczny.
Cykl „Wielkie Pytania w Nauce” organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego regionu, potwierdzeniem czego jest wyczerpująca się każdorazowo przed każdym spotkaniem pula ponad 1000 bezpłatnych biletów oraz duże zainteresowanie lokalnych i ogólnopolskich mediów. Relacje video ze spotkań „Wielkich pytań w nauce” ogląda każdorazowo ok. półtora miliona internautów. Jeśli ktoś jednak chce być naocznym świadkiem debaty, a i czynnym jej uczestnikiem, może postarać się o udział w spotkaniu. Wystarczy dokonać rezerwacji bezpłatnego biletu na tronie Internetowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie(www.wielkiepytania.wsiz.pl/rejestracja). Liczba miejsc z przyczyn naturalnych ograniczona, a popularność wykładów z cyklu – ogromna i rosnąca. O „Miłości zagrożonej przez ponowoczesność” będzie można posłuchać już 27 listopada br., o godz. 17. w Filharmonii Podkarpackiej.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24