Minimalna wygrana rzeszowianek

Rzeszowianki w IV kwarcie stanęły i musiały drżeć o wynik do ostatnich sekund.
Rzeszowianki w IV kwarcie stanęły i musiały drżeć o wynik do ostatnich sekund. Krzysztof Kapica
W meczu 4. kolejki koszykarki AZS-u OPTeam RES-DROB Rzeszów po dramatycznym meczu pokonały 60:59 Domeny.pl Siemszaka Piekary.

Po trzeciej kwarcie rzeszowianki prowadziły 16 punktami, straciły czujność i ich przewaga zaczęła topnieć. W ostatniej minucie AZS prowadził już tylko dwoma punktami. Ostatnie 20 sekund to wielka wojna nerwów. Najpierw sędziowie dopatrzyli się kroków u Pauliny Misiek. Za ta sama zawodniczka popełniła 5 faul i usiadła na ławce. Gospodynie wykorzystały tylko jeden wolny, ale po niecelnym rzucie zebrały piłkę i miały szanse na decydujące trafienie. Na szczęście okazało się ono niecelne. Piłkę zebrała Olga Włodarz i nasz zespól mógł cieszyć z pierwszego wygranej na wyjeździe.

- Gdybyśmy przegrali, ciężko byłoby z tym pogodzić - podkreślił Grzegorz Wiśniowski, trener AZS-u.

Pełna relacja z punktami w poniedziałkowym stadionie.