Mistrzostwo dla Gazety Codziennej "Nowiny". Nagrody wręczał wiceprezes światowej federacji

W rzeszowskiej Ósemce nie po raz pierwszy zagrali dziennikarze lubiący grę w kulki Nowiny
Tomasz Ryzner (GC Nowiny) zajął pierwsze miejsce w, rozegranych w klubie Ósemka, Mistrzostwach Rzeszowa Dziennikarzy w Bilard – VANS Cup 2016. W finale pokonał 2:0 Albina Głowę (TVP Rzeszów, zdobywał mistrzostwo w poprzednich trzech turniejach).

W meczu o 3 miejsce Łukasz Pado (GC Nowiny) po zaciętym meczu ograł Dariusza Krępskiego (Radio Rzeszów). Kolejne lokaty zajęli: 5. Stanisław Siwak (GC Nowiny), Sławomir Ferenc (Radio Rzeszów), 7. Józef Matusz (prezes TVP Rzeszów, b. dziennikarz Nowin), Michał Czajka (GC Nowiny), 9. Józef Lonczak (GC Nowiny).

Miłą niespodzianką była obecność na zawodach Marcina Krzemińskiego. Były prezes PZBil, obecnie wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych (WCBS), z uznaniem wyrażał się o sportowej determinacji dziennikarskiej braci, a na końcu wręczył zawodnikom nagrody. Imprezę wsparli Vans, Urząd Marszałkowski, Baster Pol Bogdan Bardzik, Hurtownia Profi-Sport, Pizzeria „Gondola”, SZiK, Ósemka i GC Nowiny.