MKS Halicz Ustrzyki Dolne najlepszy w biegach górskich

Przemysław Markocki
Z zawodach, które odbyły się w Ustrzykach Górnych, udział wzięło łącznie 171 zawodników z 32 klubów całej Polski. Urząd Miejski Ustrzyki Dolne
W Ustrzykach Dolnych odbyły się mistrzostwa Polski w biegach górskich stylem anglosaskim. W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadli biegacz MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Rywalizowano na trasie przebiegającą przez ul. Zieloną i Nadgórną ze starem i metą w parku "Pod Dębami".

Wiele biegów miało bardzo mocną obsadę, w których startowali medaliści oraz zdobywcy czołowych miejsc niedawnych mistrzostw Polski w Szczecinie w biegach przełajowych.

Biegi w kategoriach juniorów młodszych były zarazem eliminacjami do mistrzostw Europy juniorów młodszych, które odbędą się 24 czerwca w Irlandii.

Juniorzy natomiast mieli szansę zakwalifikować się do lipcowych mistrzostw Europy juniorów w Turcji.

Kwalifikację uzyskali zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy pozycje w swoich kategoriach.
W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli biegacze MKS Halicz Ustrzyki Dolne, którzy uzbierali łącznie aż 62 punkty. Kolejne pozycje zajęły Znicz Biłgoraj (30 pkt) i Osowa Sień (24).

Najwięcej punktów dla Halicza zdobyły młodziczki, z których aż szóstka uplasowała się w czołowej dziesiątce.

Z podkarpackich klubów nieźle spisali się również biegacze Burzy Rogi, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli ósme miejsce. Tuż za pierwszą dziesiątką (odpowiednio 12. i 14. pozycja) uplasowali się zawodnicy KB Krościenko Wyżne i MOSiR-u Krosno.

Indywidualnie wśród juniorów młodszych zwyciężył Patryk Lachowski z Halicza Ustrzyki Dolne, a na trzeciej pozycji uplasował się Konrad Dziedzic z KB Krościenko Wyżne. Drugą pozycję wśród młodzików wywalczył Marcin Kuliga z Burzy Rogi.

W kat. młodziczek na drugim miejscu sklasyfikowana została Edyta Bielec z Halicza, a trzeci zawody ukończyła Kamila Zatorska z Burzy.
Wśród chłopców z rocznika 1999-2000 na drugiej pozycji uplasował się Szymon Zięba ze Stali Nowa Dęba. W rywalizacji tego samego rocznika wśród dziewczynek zwyciężyła Anna Ziembikiewicz, która na co dzień biega w sekcji narciarskiej. Trzecia była Gabriela Sidor (obie MKS Halicz).

W kat. dziewcząt ur. w 2001 i młodszych, które rywalizowały na dystansie 0,6 km zwyciężyła Sabina Lizis z MKS Halicz (również narciarka). Na trzeciej pozycji uplasowała się Karina Hawrot z Krościenka Wyżnego.