MKS San Jarosław z kolejnym zwycięstwem w drugiej lidze piłkarek ręcznych

Grzegorz Kostka
San Jarosław zachował pozycję wicelidera 2 ligi
San Jarosław zachował pozycję wicelidera 2 ligi San Jarosław/Facebook
Jarosławianki odniosły kolejne zasłużone zwycięstwo w 2 lidze piłkarek ręcznych. Szczypiornistki Sanu powinny wygrać bardziej okazale, ale przydarzył im się przestój w drugiej połowie.

TS MKS San Jarosław - Zgoda Ruda Śląska 28:22 (14:9)

San: Dziura, Kubisztal, Mazur – Baran 2, Bartuzel 1, Borowska, Chrapek 2, Hołowaty 2 cz [14-gradacja kar], Kawa 4, Kostuch 4, Majerczyk 6, Ochońska, Piśko 1, Płocica 3, Szymańska-Galas 1, Zięba 2. Trener Monika Cholewa.

Sędziowali: Karwowski i Kowalski (Przemyśl)

Kary: 10 i 4 min. Widzów: 250.

Pierwsze dwadzieścia minut było bardzo wyrównane, żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Końcówka tej odsłony przyniosła lepszą grą gospodyń, co zaowocowało pięcioma bramkami przewagi przed przerwą. Swoją dobrą grę piłkarki Sanu kontynuowały w drugiej połowie. powiększając przewagę do dziesięciu bramek. W tym momencie gospodynie chyba już uwierzyły że mecz jest wygrany i przez siedem minut nie rzuciły ani jednej bramki. Na szczęście dla nich w porę się obudziły i spokojnie dowiozły zwycięstwo.

– Z naszej gry jestem zadowolona aczkolwiek, końcówka nam nie wyszła, było zdecydowanie za dużo gry indywidualnej i słabej postawy w obronie, ale ogólnie jest na plus – skomentowała mecz Monika Cholewa trenerka miejscowych.

POZOSTAŁE WYNIKI: Imperium Katowice – Start Michałkowice 34:20 (17:8); Tor Dobrzeń Wielki – Cracovia 23:34 (9:13).