Młodziczka Azalii Brzóza Królewska wygrała dwa etapy Pucharu Polski

Zawodnicy Azalii szykują się do kolejnych wyścigów, w tym do Mistrzostw Polski.
Zawodnicy Azalii szykują się do kolejnych wyścigów, w tym do Mistrzostw Polski. Archiwum Azalii Brzóza Królewska
Zuzanna Flis (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) wygrała w kategorii młodziczek jazdę na czas i wyścig ze startu wspólnego w Pucharze Polski, który odbył się w Koziegłowach. Była to ostatnia eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zuzanna wyprzedziła w „czasówce” (5 km) Karolinę Kozyrę, koleżankę klubową. Ta była piąta w wyścigu ze startu wspólnego (16 km). Ósme miejsce wśród młodzików zajął Sebastian Stachula (Azalia).

W juniorkach czwartą lokatę w „czasówce” (12 km) wywalczyła Katarzyna Socha (Azalia). U juniorów siedemnaste miejsce zajął Szymon Skiba (Resovia), osiemnaste Wojciech Miazga (Azalia). W wyścigu ze startu wspólnego (62 km) czwarta pozycja przypadła Kai Rysz (Stal Rzeszów), a ósma Sosze.

Pozostałe wyniki: jazda na czas, juniorki młodsze (10 km), 3. Kinga Kalembkiewicz, 9. Brygida Piersiak; juniorzy mł., 21. Patryk Plasota (wszyscy Azalia); wyścig ze startu wspólnego (62 km), juniorki młodsze, 6. Kalembkiewicz, 9. Piersiak.Kalembkiewicz została ostatecznie zdyskwalifikowana, bo nie zgłosiła się do kontroli przełożeń.

Za tydzień w Świdnicy k. Wrocławia odbędą się Mistrzostwa Polski. Wystartują w nich: Socha, Rysz, Miazga, Skiba oraz Jakub Murias i Gabriel Kuropatwa (obaj Resovia).