Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Włókniarz najlepszy w Krośnie

bum
Krzysztof Łokaj / archiwum
Włókniarz Częstochowa wygrał w środę w Krośnie turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Drugie miejsce zajęła Unia Tarnów i oba te kluby awansowały do finału, który rozegrany zostanie 21 września w Gdańsku.

Wardzała za Surowca

Marian Wardzała, znany trener z Tarnowa, został nowym szkoleniowcem w szkółce żużlowej Stal Rzeszów. Prowadził on już w środę pierwszy trening z adeptami rzeszowskiego żużla. Obecnie w stalowskiej szkółce żużlowego abecadła uczy się 11 chłopaków. Wardzała zastąpił Andrzeja Surowca, byłego zawodnika rzeszowskiej drużyny.

Na krośnieńskim torze w walce o czołowe lokaty nie liczyli się ani zawodnicy miejscowego KSM, ani PGE Marmy Rzeszów.

Rozegrano 10 regulaminowych wyścigów, które oglądała skąpa liczba kibiców.

Kolejność eliminacji w Krośnie:
1. Włókniarz Częstochowa 17 pkt. - Czaja 11+1 (3,3,3,2*), Malczewski 6+1 (1,0,2*,3), Polis ns;
2. Unia Tarnów 15 - Koza 6+2 (3,1*,1*,1), Borowicz 9+1 (2*,2,2,3), Mazur ns;
3. ŻKS ROW Rybnik 11 - K. Woryna 8+1 (2,2*,w,3), K. Wieczorek 4 (0,3,1,0);
4. KSM Krosno 9 - M. Wieczorek 6 (2,d,3,1), Bassara 3+1 (0,1,2*,w);
5. PGE Marma Rzeszów 8 - Gaschka 5 (1,1,1,2), K. Rempała 3 (3,d,-,d), Cyło 0 (0).

Dwa pozostałe półfinały odbyły się w Grudziądzu i Pile.

W Grudziądzu dwa czołowe miejsca premiowane awansem wywalczyły - Unibax Toruń i Polonia Bydgoszcz, a w Pile Betard Sparta Wrocław i Stelmet Falubaz Zielona Góra.