Młodzik Azalii zdobył mistrzostwo i Puchar Polski w kolarstwie przełajowym

Mikołaj Klaczkowski zdobył dwa trofea w jeden weekend
Mikołaj Klaczkowski zdobył dwa trofea w jeden weekend Archiwum klubu
Mikołaj Klaczkowski (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie przełajowym. Dzień później był najlepszy w wyścigu o Puchar Polski.

Czempionat LZS-ów odbył się w Turawie (województwo opolskie). Mikołaj wygrał nie tylko w kategorii młodzik, ale triumfował również w klasyfikacji generalnej open. W rywalizacji młodzików piąte miejsce zajął Jan Szczepanik (7. w open), a dwudzieste drugie Michał Lipiński (30. w open).

W gronie juniorów Borys Klaczkowski zakończył wyścig na 10. pozycji, a w klasyfikacji open wylądował na 14. Wśród juniorek młodszych Lena Ożóg nie ukończyła swojego wyścigu. W Kategorii żak była prowadzona jedna klasyfikacja. Tymoteusz Gajdek w tym gronie ukończył wyścig na 5. miejscu.

Dzień później zawodnicy z Brzózy Królewskiej przenieśli się niespełna 40 kilometrów na północ, do Kluczborka. Tam odbył się III Międzynarodowy Wyścig w kolarstwie przełajowym - Puchar Polski.

Oto wyniki naszych kolarzy:

żak: 4. Tymek Gajdek;

młodzik: 1. Mikołaj Klaczkowski, 12. Janek Szczepanik, 48. Michał Lipiński;

juniorka młodsza: 16. Lena Ożóg;

junior młodszy: 27. Borys Klaczkowski – na trasie zanotował upadek i defekt sprzętu.