Nowiny

Nowiny

Marcin Salamonik ponownie zagra w Krośnie.

Marcin Salamonik ponownie zagra w Krośnie. ©MAREK DYBAŚ

Teraz albo nigdy - mówią kibice I-ligowego MOSiR-u. Krośnieński zespół podejmuje w środę Start Lublin i zamierza przerwać serię porażek.

Dlaczego MOSiR nie przegra piętnastego meczu w sezonie i szóstego z rzędu? Bo lublinianie w obcych halach cieniują - jako jedyni w I lidze nie wygrali na wyjeździe. Do tego Paweł Kowalski ma kontuzję, a Przemysław Łuszczewski i Michał Sikora niedawno się wyleczyli i szukają formy.
    Wprawdzie nasza ekipa w Gdyni zagrała jak II-ligowiec (46:99), ale w krośnie nie rwą sobie włosów z głowy.

- Start przegrał w Krośnie i mocno się na nas zasadził w rewanżu. Doszło do pogromu, przełknęliśmy gorzką pigułkę, ale w przyszłość patrzymy z optymizmem - mówi Janusz Walciszewski, szef MOSiR-u.

W środę nasz team wystawi do boju wszystko, co najlepsze - po raz pierwszy wszystkich pięciu nowo pozyskanych graczy. Redebiut w MOSiRze zanotuje silny skrzydłowy Marcin Salamonik (grał w Krośnie 3 lata temu). "Sali" ma zrobić tak zwaną różnice i tchnąć w zgnębioną drużynę nowe życie.

- To gra o przełamanie - kontynuuje prezes MOSiR-u. - Wszyscy zawodnicy są zdrowi i mają zrobić wszystko, aby kibice mieli powody do radości. Potem jest półtorej tygodnia przerwy na pracę, zgrywanie się zespołu, ale najpierw trzeba koniecznie ograć Start.

Mecz o 18.
    * Wyjazdowy mecz z Sudetami Jelenia Góra na sobotę przełożył Neto Sokół Łańcut (w weekend jest wolny termin).