MOSiR Krosno przegrał w Stargardzie

W akcji Mariusz Piotrkowski.
W akcji Mariusz Piotrkowski. Tomasz Jefimow
W meczu 16. kolejki I ligi Spójnia Stargard Szczeciński pokonała MOSiR Krosno 84:60.

ZDANIEM TRENERA

DUSZAN RADOVIĆ, MOSiR
W końcówce dałem pograć rezerwowym, bo byłoby bez sensu, żeby byli 5 dni poza domem i nie wyszli na boisko. Co to za różnica przegrać 10 czy 20 punktami. Spójnia pokazała dobrą dyspozycję, ale jestem zadowolony z moich zawodników. Walczyli, zostawili serce na boisku. Trudno było myśleć o czymś więcej, gdy rywal ma tak dużą przewagę wzrostu, w tym koszykarza mierzącego 217 centymetrów.

Krośnianie na zakończenie roku odbyli małą sesję wyjazdową. W Inowrocławiu padli po dogrywce (91:95), w Stargardzie rywal był z wyższej półki (do tego podrażniony po przegranej z Polonią Przemyśl) stąd i przegrana wyraźniejsza.
Trener Duszan Radović miał do dyspozycji tylko ośmiu koszykarzy, którzy nie oddawali łatwo pola. Szkoda tylko, że naszym nie wychodziły końcówki kwart. W I Spójnia prowadziła tylko 18:15, ale na finiszu odsłony odjechała. W ćwiartce nr 2, po trójce Rafała Partyki, goście tracili do rywala 5 punktów (26:31), a po trójce Dariusza Oczkowicza tylko 3 (31:34 w 16. min). Tuż przed dużą pauzą znów jednak do głosu doszli miejscowi; dzięki rzutom osobistym zdążyli przed duża przerwą wyraźniej odskoczyć, a wynik po 20 minutach (43:323) ustaliła trójka Pabiana.
W II połowie przewaga gospodarzy rosła, po trzech kwartach była już pokaźna (59:43), ale krośnianie nie kapitulowali. Niespełna 5 minut przed syrena zza linii 6,75 wycelował Oczkowicz i Spójnia nie mogła być tak do końca pewna swego, bo prowadziła 67:57. Podopieczni trenera Tadeusza Aleksandrowicza mieli jednak zdecydowanie więcej atutów i ostatnie minuty należały zdecydowanie do nich.
W naszej ekipie Kamil Kamecki skręcił kostkę, ale uraz nie wyglądał na przesadnie groźny. tor

SPÓJNIA STARGARD SZCZECIŃSKI - DELIKATESY CENRTUM PBS BANK MOSiR RKSONO 84:60 (27:19, 16:14, 16:10, 25:17)
SPÓJNIA: Bodych 4, Ochońko 10 (4 as.), Grudziński 3 (11 zb.), Parzych 16 (3x3, 7 as.), Stępień 26 (4x3) oraz Wójcik 2 (2 bl.), Soczewski 7, Kalinowski 7 (1x3), Pabian 5 (1x3), Wojdyr 0, Dylik 3 (1x3), Ważny 1.
MOSIR: Partyka 4, Pluta 11 (2x3), Piotrkowski 13 (1x3, 7 zb., 3 as.), Kamecki 16, Oczkowicz 14 (3x3) oraz Pieloch 2, Puścizna 0, Kamiński 0. WIDZÓW: 500.