MOSiR Krosno sprawił niespodziankę w Kutnie

Krośnianie sprawili swym kibicom bardzo miłą niespodziankę.
Krośnianie sprawili swym kibicom bardzo miłą niespodziankę. Tomasz Jefimow
W rozegranym awansem meczu 24. kolejki I ligi koszykarze MOSiR-u Krosno pokonali w Kutnie tamtejszy AZS 63:62.

MOSiR pokonał innego beniaminka, ale wyżej notowanego. Wystarczy zaznaczyć, że kutnianie umieli wygrać w Łańcucie. Nasi dobrze weszli w mecz, solidne bronili i, ku zaskoczeniu licznej widowni, po 20 minutach prowadzili 37:29. AZS po zmianie stron odrabiał dystans i dopadł krośnian w 29. min - po wolnych Grzegorza Małeckiego tablica pokazała 46:45 dla miejscowych (51:47.po 30 minutach)
MOSiR nie pękał w 35 minucie znów był remis (osobiste Barana). Wynik zdecydował się w przedostatniej minucie. Najpierw za 3 trafił Marcin Salamonik (61:60 dla MOSiR-u), a potem do akcji wkroczyli byli resoviacy.

ZDANIEM TRENERA

DUSZAN RADOVIĆ, MOSiR
W końcówce sporo się działo i były emocje. W Kutnie maja tylko koszykówkę, więc atmosfera na hali była gorąca. Dobrze pobroniliśmy i możemy się cieszyć. Praca daje efekty, ale też nie ma się co podniecać jednym meczem.

Najpierw Małecki trafił za 2, a za chwilę wyczyn powtórzył Baran. Pewnie nikt z widzów nie przypuszczał, że piłka nie wpadnie już do "dziury", bo do syreny pozostawało minuta i 16 sekund. Na szczęście dla krośnian zimnej krwi brakło Małeckiemu, który 40 sekund przed końcem spudłował wolne. Salamonik nie trafił potem za trzy, Małecki chybił za 2 i MOSiR mógł się cieszyć z drugiego w sezonie wyjazdowego zwycięstwa.

- Uff, działo się, działo - mówił Duszan Radović, coach krośnian. - Trochę brakowało sił, było nerwowo, ale daliśmy radę. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Liczbowe ciekawostki to dobry procent w rzutach za 2 u gości (13/24) i niewielka ilość strat (11, AZS 8). Obie strony zaliczyły mało przechwytów (4-5). Trójki nie bardzo siedziały, ale MOSiR miał lepszy procent (6/20, 4/19 u gospodarzy).

AZS WSGK POLFARMEX KUTNO - DELIKATESY CENRTUM PBS BANK MOSiR RKSONO 62:63 (16:22, 13:15, 22:10, 11:16)
AZS: Małecki 12, Marciniak 5, Perka 9 (1x3, 7 zb.), Bręk 3 (1x3), Glabas 10 (1x3, 8 zb.) oraz Kalinowski 13 (1x3), Jakóbczyk 4 (3 as.), Bacik 4, Linowski 1.
MOSIR: Partyka 3, Piotrkowski 6, Oczkowicz 8 (1x3), Pieloch 10 (2x3), Salamaonik 12 (2x3, 9 zb.) oraz Pluta 10 (1x3, 3 prz.), Baran 6, Nowak 4, Nitsche 4, Kamecki 0. WIDZÓW: 1000.