Motor przegrywa baraż, Polonia Przemyśl spada do IV ligi

Jak na beniaminka, Polonia rozegrała dobry sezon (8. miejsce). Niestety, "Przemyska Barcelona" trafiła na reformę rozgrywek. Łukasz Solski
Motor Lublin przegrał 1:2 z Olimpią Elbląg rewanżowy, wyjazdowy mecz barażowy o awans do II ligi i pozostaje w III llidze. Niepowodzenie lublinian oznacza, że do IV ligi spadnie Polonia Przemyśl, a do klasy "O" KS Wiązownica.

Motor, mistrz III ligi grupy lubelsko-podkarpackiej, u siebie przegrał z Olimpią 0:1, ale rewanż nad morzem zaczął bardzo obiecująco. W 22 minucie odrobił straty po golu Drozda. Niestety,7 minut później na 1:1 wyrównał Pietroń. Gości w 81 minucie dobił Kołosow.

Pozostanie Motoru w III lidze spowoduje nie tylko obsunięcie o klasę niżej Polonii i KS Wiązownicy, ale zwiększy ilość spadkowiczów w klasie O (gr. Jarosław) i klasie A (gr. Lubaczów lub Przeworsk). W nich do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka, która wyjaśni ostatecznie kwestię spadków.