MŚ w Oslo: kolejne srebrno Kowalczyk!

Przemysław Markocki
Justyna Kowalczyk przegrała złoto o 4,1 sekundy.
Justyna Kowalczyk przegrała złoto o 4,1 sekundy. Thore Afdal
Justyna Kowalczyk wywalczyła kolejny srebrny medal narciarskich mistrzostw świata w Oslo. Polka przegrała z Marit Bjoergen o zaledwie 4,1 sekundy.

Zakończony przed chwilą bieg na 10 km stylem klasycznym miał być dla Justyny Kowalczyk kolejną szansą na pokonanie Norweżki Marti Bjoergen.

Jeszcze na 3 km przed końcem biegu nasza zawodniczka prowadziła i miała aż 8 sekund przewagi nad Norweżką.

W samej końcówce jednak Bjoergen odrobiła straty i ostatecznie sięgnęła po złoty medal. Kowalczyk dobiegła na metę zaledwie 4 sekundy później od Norweżki i wywalczyła drugie na tych mistrzostwach srebro.

Trzecie miejsce zajęła Finka Aino-Kaisa Saarinen.