Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzyka barokowa w kościele św. Stanisława w Jaśle

Ewa Wawro, JDK
Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert muzyki dawnej "Misterioso", z cyklu "Peregrynacje muzyczne". Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (17 bm.) o godz. 19 w kościele p.w. św. Stanisława BM w Jaśle, przy ul. Czackiego. Wstęp wolny.

Wystąpią znakomici artyści z zespołu Risonanza w składzie: Anna Śliwa - skrzypce barokowe, kierownictwo muzyczne, Maciej Wulw - skrzypce barokowe, Mateusz Kowalski - viola da gamba, Andrzej Zawisza - klawesyn oraz Katarzyna Wiwer, obdarzona głosem uznawanym za jeden z najciekawszych w Polsce sopranów barokowych.

Program:
Anonim (XVII w.)
- A Division for two Violin on a Ground by Mr. Robert Smith
Dietrich Buxtehude (1637 - 1707)
- Herr, wenn ich nur dich hab WV 38
Henry Purcell (1659 - 1695)
- III Sonata d-moll na dwoje skrzypiec i basso continuo
- Sonnata; Canzona
- Poco largo. Allegro
Heinrich Ignaz Franz Biber (1644 - 1704)
- Sonaty różańcowe na skrzypce i basso Continuo
- Zwiastowanie
- Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
Anonim (XVII w.)
- No suspires, no flores
- meksykańska pieśń na Boże Narodzenie
Georg Friedrich Haendel (1685 - 1759)
- Gloria HWV deest
- Gloria In excelsis Deo
- Et in terra pax
- Laudamus te
- Domine Deus, Rex coelestis
- Qui tollis peccata mundi
- Quoniam tu solus sanctus

Katarzyna Wiwer jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności wokalne i wiedzę pogłębiała w ramach licznych kursów interpretacyjnych w kraju i za granicą, pracując m.in. pod kierunkiem takich pedagogów jak Emma Kirkby, Evelyn Tubb oraz Anthony Rooley.
Szczególnym umiłowaniem darzy muzykę dawną i słusznie uznawana jest za jeden z najciekawszych w Polsce sopranów barokowych
Jej niezwykle bogaty i rozległy repertuar obejmuje muzykę od Monteverdiego i Zieleńskiego, poprzez Buxtehudego, barokowe pieśni angielskie, duży wybór kantat J. S. Bacha, utwory zaliczane do kanonu muzyki kantatowo-oratoryjnej (Wielka Msza h-moll, Pasje i Magnificat Bacha, Mesjasz Haendla, Stworzenie świata Haydna, Requiem Mozarta i in.) po utwory z dziedziny symfonicznej jak IV Symfonia Mahlera czy III Symfonia Góreckiego. Ma na swoim koncie szereg prawykonań, zarówno utworów współczesnych, również pisanych specjalnie dla niej, jak i pierwszych, czasem po setkach lat, współczesnych wykonań utworów z dziedziny muzyki dawnej (m.in. Jacek Różycki Ave Sanctissima Maria, Luis Grabu Albion and Albanius, Tropy po ciemnych jutrzniach z klasztoru Benedyktynek w Przemyślu) i inne. W lutym 2003 pod dyrekcją Paula Esswooda, jako pierwsza w Polsce wykonała nowo odkrytą Glorię Haendla. Śpiewaczka posiada w swej ofercie również bogaty wybór recitali i koncertów kameralnych zróżnicowanych brzmieniowo i stylistycznie, złożonych z utworów pochodzących z czasów od renesansu do współczesności. Jest również jedną z niewielu polskich śpiewaczek śpiewających po szkocku.
Artystka prowadzi aktywne życie koncertowe, występując w Polsce i za granicą. Ma w dorobku szereg nagrań płytowych, m.in. z Ars Antiqua Austria, Capellą Cracoviensis, Celtic Triangle.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24