Nagrody dla twórców i animatorów kultury

  Nagrody dla twórców i animatorów kultury

  bar

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Nagrody dla twórców i animatorów kultury

  ©KRYSTYNA BARANOWSKA

  RZESZÓW. Twórcy i animatorzy kultury z regoniu otrzymali wczoraj - z rąk marszałka Bogdana Rzońcy - nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego. W sali widowiskowej WDK wręczono też odznaczenia przeznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
  Nagrody dla twórców i animatorów kultury

  ©KRYSTYNA BARANOWSKA

  Nagrody indywidualne (po 2 tys. zł brutto) za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury otrzymało 16 osób.: o. Cherubin Pająk z Rzeszowa, Olga Popowicz z Przemyśla, Paweł Adamek z Dębicy, Adam Sypel z Ropczyc, Marek Olszyński z Przeworska, Edward Lecheta z Jasła, Stanisław Rząsa z Trzebowniska, Halina Kościńska z Brzozowa, Włodzimierz Gąsiewski z Mielca, Adam Kus z Rzeszowa, ks. Edward Chmura z Jarosławia, Kazimierz Tokarski ze Strzyżowa, ks. Stanisław Bałucki z Trzcinicy, Franciszek Blok z Radymna, Anna Rzeszut z Baranowa Sandomierskiego, Zbigniew Dranka z Jasła.
  Za szczególne osiągnięcia (w tych samych kategoriach) wyróżniono cztery osoby (także po 2 tys. zł brutto): Iwonę Bodziak z Sanoka, Lucynę Podolską z Połomii, Edwarda Litwina z Zarszyna i Edwarda Sońskiego z Łańcuta.
  Nagrody zbiorowe (po 3 tys. zł brutto) za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury przyznano: Stowarzyszeniu "Muzyka dawna w Jarosławiu", Orkiestrze Dętej z Markowej, Orkiestrze Dętej z Dębicy, Chórowi "Cantus" ze Stalowej Woli, Zespołowi Pieśni i Tańca "Familia" z Rudowłowic (Przemyśl), Zespołowi Pieśni i Tańca "Halicz" z Ropczyc, Zespołowi Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy" z Mielca, Rewii Tanecznej "Estradka Uszatka" z Rzeszowa, Towarzystwu Dramatycznemu im. A. Fredry "Fredreum" z Przemyśla, Zespołowi Regionalnemu "Futomianie" z Futomy, Zespołowi regionalnemu "Haczowskie Wesele" z Haczowa, Zespołowi Redakcyjnemu Rocznika historyczno-krajoznawczego "Bieszczad" z Ustrzyk Dolnych.
  Minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał 23 osobom odznaki "Zasłużony Działacz Kultury" (listę odznaczonych opublikujemy we wtorek). Ponadto szef resortu nagrodził kapelę "Kamraty" dyplomem za długoletnią, szczególną działalność i osiągnięcia w upowszechnianiu folkloru.
  Wszystkim laureatom redakcja "nowin" składa serdeczne gratulacje.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo