Zakończyło się głosowanie w ramach konkursu "Położna na medal". Wyłoniono trzy najlepsze położne w Polsce oraz w poszczególnych województwach.

Zwyciężczynią tegorocznej, 5. jubileuszowej edycji została Anna Wojtyla z Częstochowy zdobywając 1383 głosy. Na drugim miejscu uplasowała się Alina Jedlińska z Katowic (977 głosów), a trzecie miejsce zajęła Renata Lustyk z Inowrocławia (865 głosów).

Udział w konkursie wzięło czterysta osiemdziesiąt dwie konkurentki z całej Polski.

Laureatów wybrali ci, którzy najlepiej znają położne - ich pacjentki. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu oraz kampanii "Położna na medal" jest Akademia Malucha Alantan.

Zwyciężczynią w województwie podkarpackim została Dorota Niewęgłowska z liczbą głosów 400. Pani Dorota prowadzi indywidualną praktykę położnej środowiskowo-rodzinnej w Przemyślu.

Poród dla każdej przyszłej mamy jest najważniejszym etapem ciąży. Dlatego, gdy każda mama zbliża się do jego terminu, poszukuje położnej, która otoczy ja opieką, pokieruje i wesprze podczas porodu.

Przyszłe mamy poszukują położnych, którym mogą zaufać ze względu na ich kompetencje, doświadczenie, ale także podejście, umiejętność zapewnienia dobrej atmosfery i poczucia bezpieczeństwa podczas porodu. Właśnie takie położne zostały nagrodzone w kampanii "Położna na medal" prowadzonej pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni.

Zobacz także: Dlaczego kobiece mleko jest tak cenne?