MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najliczniejszy nabór ochotników do 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla.
W koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla. 20 Przemyska BOT
W koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla, którzy już niebawem rozpoczną terytorialną służbę wojskową w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Są to zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z wojskiem, jak również rezerwiści.

Początek drogi do bycia żołnierzem w trakcie szkolenia podstawowego i wyrównawczego to wstępne dopełnienie niezbędnych formalności, np. wypełnienie dokumentów, pobranie mundurów, odbycie szkolenia z BHP i test sprawności fizycznej.

- W sobotę nowo wcieleni otrzymali karabinki MSBS GROT, z którymi nie będą rozstawać się, aż do ostatniego dnia szkolenia. Przez następne dni będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 202 batalionu obrony pogranicza - poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tzw. „pętla taktyczna” - informuje ppor. Rafał Laska, p.o. rzecznika 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak dodaje:

- Ukoronowaniem tych zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 27 kwietnia br. w Jarosławiu. Po złożeniu uroczystej przysięgi ochotnicy zostaną żołnierzami pełniącymi Terytorialną Służbę Wojskową i będą kontynuować szkolenie wojskowe w swojej brygadzie, w weekendy (minimum dwa dni raz w miesiącu) oraz na poligonie (raz w roku przez 14 dni).

Wśród nowych ochotników są osoby, które z wojskiem nie miały do tej pory żadnej styczności jak również rezerwiści, którzy w przeszłości byli żołnierzami zawodowymi, znają zasady żołnierskiego rzemiosła i w dalszym ciągu chcą służyć ojczyźnie, stale rozwijać się oraz pomagać w szkoleniu młodszych kolegów i koleżanek rozpoczynających swoją przygodę
z wojskiem.

Osoby, które są zainteresowane służbą w 20 Przemyskiej Brygadzie OT, mogą składać wnioski w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Można również skontaktować się z rekrutem 20 PBOT ze swojego powiatu - dane kontaktowe dostępne są na https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i na stronie 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla.

Najliczniejszy nabór ochotników do 20 Przemyskiej Brygady Ob...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24