Nasz Patronat. Górnik Zabrze wygrywa XI Memoriał im. Antoniego Weryńskiego [ZDJĘCIA]

XI Memoriał im Antoniego Weryńskiego wygrała ekipa Górnika Zabrze.
XI Memoriał im Antoniego Weryńskiego wygrała ekipa Górnika Zabrze. Handball Stal Mielec
Znamy ostateczne rozstrzygnięcia XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. Zwycięzcą całego turnieju został Górnik Zabrze, który w finale pokonał Handball Stal Mielec.

W sobotni wieczór rozegrano półfinałowe mecz XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. W pierwszym meczu Handball Stal Mielec pokonał Padwę Zamość 22:20 (11:10). Obie połowy były bardzo wyrównane i niemal bliźniaczo podobne. W zespole Stali najwięcej bramek zdobył – Igor Graczyk – 6. Drugim najskuteczniejszym strzelcem był zaś Paweł Wilk, który egzekwował rzuty karne. Z kolei w zespole Padwy Zamość najwięcej bramek zdobył Kacper Adamczuk – 4. Spotkanie potrwało nieco krócej, ponieważ w 55.minucie doszło do oficjalnego podziękowania dla Pawła Wilka za jego ponad 20 lat gry w biało-niebieskich barwach. Wszystkie drużyny utworzyły szpaler, a kibice wstali z miejsc i gromkimi brawami podziękowali legendarnemu skrzydłowemu Stali Mielec. W drugim półfinale Zabrze pokonał Karvinę 31:24 (15:13). Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucił Szyszko – 8, zaś dla pokonanych Patzel – 9.

W samo południe w niedzielę doszło do meczu o trzecie miejsce. HCB Karvina po bardzo emocjonującym meczu pokonali Padwę Zamość 35:32 (19:14). Podopieczni trenera Markuszewskiego, choć ostatecznie przegrali, to sprawili sporo kłopotów bardziej utytułowanym rywalom. Dla Padwy najwięcej bramek zdobył Bączek - 5, zaś dla Czeskiej ekipy Patzel – 8. Następnie rozegrano wielki finał, w którym Górnik Zabrze pokonał gospodarzy 31:22 (15:13). Pierwsza połowa finałowego meczu była niezwykle wyrównana. Na parkiecie długimi fragmentami nie widać było, że rywalizuje ze sobą trzecia drużyna PGNiG Superligi i wicemistrz znajdującej się poziom niżej Ligi Centralnej. Druga połowa to już bardziej zdecydowana przewaga jednej z najlepszych drużyn w Polsce. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały wrzucili wyższy bieg i stopniowo powiększali przewagę. Najwięcej bramek dla triumfatorów zdobył Szyszko – 7, zaś nagrodę dla najlepszego zawodnika Górników zgarną Adam Wąsowski. Z kolei dla mielczan najwięcej bramek zdobył Igor Graczyk- 4, a nagrodę dla najlepszego zawodnika Stali padła łupem Daniela Goliszewskiego.