1 z 112
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W plebiscycie „Nauczyciel na medal” wzięło udział około 500...
fot. Krzysztof Kapica

Nauczyciel na Medal 2017: Najlepsi nauczyciele z Podkarpacia nagrodzeni [ZDJĘCIA, WIDEO]

W plebiscycie „Nauczyciel na medal” wzięło udział około 500 nauczycieli z całego Podkarpacia. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Przypomnijmy, że laureatów wskazali, Czytelnicy Gazety Codziennej „Nowiny” w głosowaniu esemesowym. Spośród zgłoszonych nauczycieli wyłonili najlepszych w naszym województwie.
Zwycięzcy plebiscytu
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie miała sobie równych Barbara Selwa, nauczycielka matematyki i fizyki w Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie k. Rzeszowa.

– Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, które padły dziś w kierunku nauczycieli. Dziękuję również moim uczniom, którzy na mnie głosowali oraz absolwentom – mówiła odbierając nagrodę.

W kategorii nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum najwięcej głosów zdobyła Ilona Kruk, nauczycielka biologii i przyrody w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9 w Rzeszowie.

– Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów, a także moim kochanym dzieciom za oddane głosy. Ogromnym zaszczytem jest dla mnie to, że znalazłam się w gronie tych nauczycieli, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tym zawodzie – mówiła.

Rodzice najmłodszych uczniów (klas I-III) najbardziej docenili Anetę Banaś, nauczycielkę z Zespołu Szkół Społecznych w Jaśle.

– Kocham dzieci i uwielbiam swoją pracę. Największym medalem dla mnie jest uśmiech moich uczniów – powiedziała odbierając statuetkę i nagrodę.

Wspaniałe nagrody
Nauczyciele, którzy w finale wojewódzkim, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zdobyli najwięcej głosów otrzymali: statuetkę „Nauczyciel na medal” oraz dyplom uznania, voucher na studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny do wyboru spośród zaproponowanych przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, zaproszenie Tomasza Poręby, posła do Parlamentu Europejskiego na wyjazd do Europarlamentu oraz voucher na pobyt dla dwóch osób w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy.

- Plebiscyt „Nauczyciel na Medal” wyłonił tych nauczycieli, którzy cieszą się sympatią, uznaniem oraz szacunkiem rodziców, uczniów i społeczności lokalnej – mówiła o plebiscycie Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty. - Nauczyciele należą do najbardziej wyjątkowych ludzi na całym świecie, bo kto inny mógłby każdego dnia ofiarowywać cudzym dzieciom to, co najlepsze – dodała.

O wyjątkowości tego zawodu mówiła także Izabela Pyra, dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

- Na Podkarpaciu mamy wielu wspaniałych nauczycieli, których trzeba pokazywać, promować, a nade wszystko stawiać za wzór – mówiła. Dodała również, że w naszym regionie jest najwięcej mianowanych i dyplomowanych nauczycieli, czyli tych, którzy dbają o swój rozwój i poświęcają się w pracy z uczniem.

Zobacz również

Kierowca staranował 5 samochodów i uciekł pieszo... z pasażerami. Są ranni

AKTUALIZACJA
Kierowca staranował 5 samochodów i uciekł pieszo... z pasażerami. Są ranni

Młodzież zachwycona Podkarpackim Kongresem Pamięci Narodowej w Jasionce [FOTO, WIDEO]

NOWE
Młodzież zachwycona Podkarpackim Kongresem Pamięci Narodowej w Jasionce [FOTO, WIDEO]

Polecamy

„Krwawe koszule” pułkownika Nowaczyńskiego

„Krwawe koszule” pułkownika Nowaczyńskiego

Ostatnia trasa koncertowa za 200 mln dolarów. Potrzeby i stadko "Króla Cyganów" rosną

Ostatnia trasa koncertowa za 200 mln dolarów. Potrzeby i stadko "Króla Cyganów" rosną

Zabił półrocznego Maksymiliana i znęcał się nad jego siostrą. Zapadł wyrok: dożywocie

Zabił półrocznego Maksymiliana i znęcał się nad jego siostrą. Zapadł wyrok: dożywocie