Neto Sokół Łańcut wygrał derby w Krośnie

Sokoły dały lekcję beniaminkowi z Krosna.W akcji Jaromir Szurlej, jeden z najlepszych graczy sobotnich derbów. Krzysztof Kapica
Niespodzianki nie było - w 17. kolejce I ligi MOSiR Krosno uległ u siebie Neto Sokołowi Łańcut 53:75 (13:22, 17:12, 12:28, 11:13).

Gospodarze mieli nadzieję na dobre rozpoczęcie roku, bo mogli posłać do boju świeżo pozyskanych Sławomira Nowaka i Mateusza Nitsche. Sokoły tymczasem zagrały bez kontuzjowanych Macieja Klimy i Bartosza Dubiela (dłuższa przerwa spowodowana kontuzją przywodziciela). Łańcucianie pokazali jednak klasę i wygrali daleko łatwiej, niż u siebie (74:61). Co ciekawe było to ich pierwsze w historii I-ligowe zwycięstwo Krośnie (wcześniej dwie porażki).
Mecz rozstrzygnął się w III kwarcie, po której krośnianie przegrywali już 42:62. Najwięcej punktów zdobyli: Kamil Kamecki 16, Rafał Partyka 10, Damian Pieloch 7 - Jaromir Szurlej 15, Marcel Wilczek i Paweł Bogdanowicz po 12, Piotr Hałas 12.
Gospodarze trafili tylko 36 procent rzutów z gry (wpadły im tylko 2 trójki na 16 prób). Sokoły miały w tych elementach odpowiednio 48 procent i 7/18.

Szerzej o meczu w poniedziałkowym Stadionie.