Niedźwiadki Chemart Przemyśl odrobiły zaległości we Wrocławiu. Emocje do ostatnich sekund

Edi Sinadinović zdobył tylko 6 punktów, ale po jego podaniach piłka aż 12 razy lądowała w koszu Niedźwiadki Przemyśl/facebook
Było blisko celu, ale Niedźwiadki Chemart nie wygrały jednak swego trzeciego meczu z kolei. W zaległym meczu 6. kolejki 1 ligi beniaminek z Przemyśla uległ rezerwom Śląska Wrocław 80:83

Prowadzenie zmieniało się dziesięć razy, dwunastokrotnie na tablicy zapalał się remis, wszystko było możliwe do ostatnich sekund, ale ostatecznie Śląsk nie przegrał pierwszego meczu w sezonie.

Niedźwiadki nad Odrą trafiły tylko 5 z 24 prób za trzy punkty, ale gospodarze na tym polu cieniowali jeszcze bardziej (2/22), zmarnowali 11 rzutów wolnych, za to wygrali „deskę” (55/43). Przemyślanie zablokowali 8 rzutów rywali, popełnili mniej strat (10 do 13), mieli więcej przechwytów (7 do 5), ale tego rzutu lub dwóch brakło i musieli obejść się smakiem.

Nasz zespół przełom I i II kwarty wygrał 11:0, wyszedł na 24:16, a po 20 minutach miał 7 punktów zapasy (38:31). Po 3 minutach trzeciej odsłony był remis, a potem kolejne. W 36. minucie wrocławianie prowadzili 73:66, ale zespół znad Sanu gonił i po rzucie Rompy, 30 sekund przed syreną, przegrywał jedynie 80:82.

Trener Łukasz Grudniewski poprosił o przerwę. Po wznowieniu miejscowi urwali 20 sekund, Bryant trafił jeden rzut wolny, Uberna nie wycelował zza łuku i Śląsk pozostaje niepokonany.

Śląsk II Wrocław – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 83:80 (16:15, 15:23, 31:21, 21:21)

Śląsk II: Nowicki 4 (9 zb.), Dydak 3, Sitnik 16 (13 zb.), Bryant Jr. 16 (5 as., 4 str., 2 prz.), Leńczuk 6 (1x3) oraz Kroczak 12 (1x3), Kociszewski 18 (2 bl.), Hlebowicki 6, Piśla 2, Kankowski 0. Trener Łukasz Grudniewski.

Niedźwiadki Chemart: Serwański 13 (1x3, 2 prz.), K. Majka 0 (3 str.), Puchalski 7, Rompa 10 (5 bl.), Egner 7 (11 zb.) oraz Uberna 12 (1x3), Chrabota 16 (2x3, 9 zb., 3 str.), Marek 0, Janczak 9 (2 bl.), Sinadinović-Stojilijković 6 (1x3, 12 as.). Trener Daniel Puchalski.