Niedźwiadki Chemart w zaległym meczu pewnie pokonały rywala z Tarnowskich Gór. 29 punktów dla przemyślan zdobył Bartosz Bal

Bartosz Bal był najlepszym strzelcem przemyskiego zespołu
Bartosz Bal był najlepszym strzelcem przemyskiego zespołu Łukasz Solski
Niedźwiadki Chemart w zaległym meczu 21. kolejki 2. ligi pokonały w hali przy Mickiewicz ograły Ragor Tarnowskie Góry 110:95. Świetną dyspozycję zaprezentował Bartosz Bal, który wrócił do akcji po pauzie w ostatnim meczu (skutek 3 fauli technicznych)

W pierwszej kwarcie mecz toczył się na styku, względnie przemyślanie posiadali kilkupunktową przewagę. W drugiej ćwiartkę przez długie minuty na plusie był Ragor i dopiero finisz tej odsłony dał Niedźwiadkom powrót na prowadzenie (wynik 57:52 po 20. minutach dała „trójka” Serwańskiego).

Po dużej przerwie miejscowi kibice byli w coraz lepszym humorze, bo gospodarze zaczęli budować coraz większą zaliczkę (62:52, 73:55, 80:60). Trafienie Kucharskiego zza łuku pozwoliło podopiecznym Daniela Puchalskiego poczuć już pewnie, bo tablica pokazywała po 30. minutach gry wynik 87:65). Po kilku minutach IV odsłony nadsańska ekipa wygrywała 96:71 i chociaż przyjezdni nie odpuszczali, zdołali jedynie nieco zmniejszyć rozmiary porażki. Setne punkty, przymiarką zza linii 6.75, uzyskał Kucharski (101:79).

Niedźwiadki, które zajmują 8. lokatę w tabeli 2.ligi, w sobotę zagrają na wyjeździe z AZS-em Częstochowa.

NIEDŹWIADKI CHEMART PRZEMYŚL – RAGOR TARNOWSKIE GÓRY 110:95 (28:26, 29:26, 30:13, 23:30)
Niedźwiadki Chemart
: Bal 29 (1x3, 8 as., 2 bl.), Serwański 6 (1x3, 7 as.), Majka 4 (1x3, 6 as.), Puchalski 17 (2x3, 3 str.), Strzępek 16 (9 zb.) oraz Kucharski 17 (3x3), Kindlik 13 (3x3, 5 as.), Complak 2, Kowalik 4, Kuriańczyk 2, Chalicki 0. Trener Daniel Puchalski.

Ragor: Maślanka 9 (8 zb.), Weiss 10 (2x3, 7 as.), Podgórski 8 (1x3, 4 str.), Gazarkiewicz 19, Zadęcki 17 (1x3) oraz Czyż 22 (3x3), Mol 5, Wąsowicz 5. Trener Radosław Kuciński.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?