Niemczyk młodzieżową mistrzynią. Dybka w finale na 800 m. W niedzielę startuje Zdziebło

Magdalena Niemczyk nie ma jeszcze 20 lat, a należy do najszybszych sprinterek w Polsce pzla.pl
Magdalena Niemczyk (Tiki-Taka Kolbuszowa) zajęła 7. miejsce w biegu na 60 m 67. Halowych Mistrzostw Polski. W klasyfikacji U’23 nasza sprinterka zdobyła w Toruniu złoty medal

W swoim biegu eliminacyjnym Magda zajęła 2. miejsce ex-aequo z Jagodą Mierzyńską (AZS AWF Wrocław. Czas 7.39 dał obu zawodniczkom 6. miejsce w eliminacjach. W finale podopieczna trenera Bogdana Karkuta dobrze wyszła z bloków, ale na dystansie lepsze były bardziej doświadczone rywalki.

Magda okazała się lepsza tylko od wspomnianej Mierzyńskiej, ale była w finale jedyną młodzieżową sprinterką (25 lutego skończy 20 lat) i tym samym została mistrzynią kraju w kategorii U’23. W klasyfikacji seniorek niespodzianki nie było – wygrała Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice, 7.10).

W sprincie mężczyzn gorzej poszło Albertowi Komańskiemu (Resovia), choć niewiele brakowało, aby dostał się do finału. Podopieczny trenera Janusza Mazura w biegu eliminacyjnym zajął 3. lokatę z czasem 6.83, co dało mu dziesiąty czas kwalifikacji. Gdyby nasz lekkoatleta pobiegł nieco ponad jedną setną szybciej, zameldowałby się w głównej rozgrywce.

Mistrzem został Dominik Kopeć (Agros Zamość, 6.58). Jak już informowaliśmy, z powodu kontuzji start w zawodach odpuścił Oliwer Wdowik (Resovia). Jego niedawny wynik z mityngu w Rzeszowie (6.60) dałby mu w Toruniu srebro.

W eliminacjach biegu na 800 m kobiet cel osiągnęła Agnieszka Dybka (Resovia). W swoim biegu uzyskała czas 2.09.60, zajęła 3. miejsce i ogólnie piąte w kwalifikacjach. Niedzielny finał zaplanowano na godzinę 17.25. Wcześniej, bo o 11.05, w chodzie na 3 km rywalizować będą kobiety. Zdecydowaną faworytką tej konkurencji jest Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec). Na starcie stanie też Anna Zdziebło, młodsza siostra dwukrotnej wicemistrzyni świata.

W pierwszym dniu mistrzostw padły 3 rekordy Polski. W pięcioboju kobiet Adrianna Sułek (Brda Bydgoszcz) pobiła go rezultatem 4860 punktów. Dwa rekordy dotyczyły kategorii U’20. W pchnięciu kulą uzyskała go Zuzanna Maślana (MLKL Płock). Tydzień temu w Rzeszowie zdobyła tytuł halowej mistrzyni kraju U’20 wynikiem 16.17. W Toruniu uzyskała rezultat 16.86 i zdobyła srebro. Złoto przypadło Klaudii Kardasz (Podlasie Białystok, 17.08).

Trzeci rekord U’20 padł w trójskoku kobiet. Wynikiem 13.13 pobiła go Anna Rugowska (WLKS Wrocław), której dało to miejsce tuż za podium.