Norweg Romoeren wygrywa w Kuusamo. Stoch najlepszy z Polaków

Przemysław Markocki
Popularny "Schlieri" tym razem nie stanął na podium. Nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce. MAREK DYBAŚ
Norweg Bjoern Einar Romoeren wygrał pierwszy indywidualny konkurs Pucharu Świata w tym roku, który odbył się w fińskim Kuusamo. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który zajął 24. miejsce.

Norweg zapewnił sobie zwycięstwo skokami na odległość 139,5 i 139 metrów, liderem był również na półmetku. Sensację sprawił młodziutki Niemiec Pascal Bodmer, który stanął na drugim stopniu podium (133 i 141 m). Trzeci zakończył Austriak Wolfgang Loitzl (dwukrotnie 136,5 m).

W konkursie udział wzięło czterech Polaków. Najlepiej spisał się Kamil Stoch, który zakończył zawody na 24. pozycji (121 i 129,5 m). Łukasz Rutkowski zajął 28. miejsce (126 i 110 m).

Do serii finałowej nie zakwalifikowali się Marcin Bachleda (115,5 m; 33. miejsce) i Krzysztof Miętus (106,5 m; 43. miejsce). Sporą niespodzianką była słaba postawa Fina Janne Ahonena, który także nie zakwalifikował się do II serii (115,5 m i 34. miejsce).

Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisali się faworyzowani Austriak Gregor Schlierenzauer (124 i 132 m; 19. miejsce) i Szwajcar Simon Ammann (124 i 140 m; 12. miejsce), którzy będą musieli startować w kwalifikacjach do następnego konkursu.