Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe obwodnice dwóch miasteczek na Podkarpaciu - Oleszyc i Cieszanowa

Norbert Ziętal
Urząd Marszałkowski
Ponad 30 mln złotych kosztowała budowa obwodnic Oleszyc i Cieszanowa oraz 4-kilometrowej drogi. Inwestycje trwały ok. rok czasu.

Obie drogi były od dawna wyczekiwane przez mieszkańców tych dwóch miasteczek oraz kierowców. Budowa obwodnic została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020.

Zmodernizowana została również ponad 4-kilometrowa trasa pomiędzy obwodnicą Oleszyc i mającą powstać do końca przyszłego roku drogą obwodową Lubaczowa.

Zakończyła się trwająca niespełna rok budowa długo wyczekiwanych obwodnic Oleszyc i Cieszanowa. Wartość dwóch zadań to ponad 30 mln zł.Wraz z budową obwodnic Oleszyc liczącej 3,2 km i Cieszanowa 1,8 km, zmodernizowana została również ponad 4-kilometrowa trasa pomiędzy obwodnicą Oleszyc i mającą powstać do końca przyszłego roku obwodową Lubaczowa.

Zakończyła się trwająca niespełna rok budowa długo wyczekiwa...

- Nowe obwodnice zwiększą dostępność komunikacyjną tej części Podkarpacia. Wierzę, że będą one dobrze służyły mieszkańcom regionu i tym, którzy przyjeżdżają na Roztocze. Myślę, że dzięki nim mieszkańcy odetchną, a użytkownicy tej drogi będą mogli bezpiecznie i sprawnie dojechać do swoich domów i miejsc pracy. Obwodnice z pewnością lepiej skomunikują ten obszar z pozostałą częścią regionu i jego stolicą Rzeszowem oraz przyspieszą dojazd do autostrady A4, a stamtąd to możemy już zajechać nawet do Paryża - powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Lubaczowskie to najsłabiej skomunikowana część Podkarpackiego. Z tego powodu każda drogowa inwestycja jest tutaj istotna.

Nowe drogi są jednojezdniowe, dwukierunkowe klasy G. Zostały wyposażone w 3,5-metrowe pasy ruchu i szerokie pobocza. Powstały nowe skrzyżowania, w tym cztery ronda, które w terenie zabudowanym mają chodniki i przejścia dla pieszych. Na rondach w ciągu drogi wojewódzkiej nr 865 zastosowano rozwiązania umożliwiające przejazd pojazdom ponadnormatywnym. Ponadto powstały most nad rzeką Przerwa, przejścia dla zwierząt, przepusty i system odwodnienia. Zainstalowane zostały bariery energochłonne i oznakowanie, które mają zwiększyć bezpieczeństwo podróżowania. Wykonawcami inwestycji byli firma Strabag oraz konsorcjum firm PBI Infrastruktura i PBI WMB.


Zobacz także: Turyści szybciej dotrą w Tatry. Otwarcie węzła drogowego w Poroninie i mostu w Białym Dunajcu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24